3 Haftalık Bebek Görüntüsü

0
112

3 haftalık hamileyken, bebeğiniz haşhaş tohumundan daha küçüktür. Aslında, 3 haftalık hamileyken bebeğiniz bir bebek görünümünde değildir bile.

  • 3 haftalık gebelik ultrason görüntüleri
  • 2 3 haftalık gebelik belirtileri
  • gebeliğin 4. haftası
  • 3 haftalık bebek anne karnında

Buna karşılık, bu haftada bebeğiniz zigot olarak bilinen hücrelerin küçük bir birleşimini oluşturmaya başlar.

Bebeğinizin büyüklüğü bir toplu iğnenin başı kadar yani yaklaşık olarak 0019 inç (.048 mm) büyüklüğündedir.

3 Haftalık Gebelik Belirtileri

Hamileliğin belirtileri kişiden kişiye değişmekle birlikte, gebelik testi yapmadan bir hafta önce hamile olduğunuzu anlamanızı sağlayacak bazı yaygın semptomlar görülebilmektedir:

Hamileliğin 3. Haftasında Beslenme

Hamileliğin 3. haftasında henüz hamile olduğunu bile fark edemeyebilirsiniz. Bol miktarda meyve ve sebze tükettiğinizden emin olun ve tabi ki protein de. Yediklerinizden ya da takviye ilaçlarla kalsiyum ve folik asit alımı da önemlidir. İçinde zararlı derecede cıva olduğu için çok fazla balık yemekten kaçının.

Gebeliğin 3. haftasında anne karnındaki bebek ve anne adayının sağlığı açısından çok mühim olan protein, kalsiyum, vitamin ve mineraller düzenli olarak alınmalıdır. Buna bağlı olarak süt ve süt ürünleri, yeşil sebzeler, baklagiller, kırmızı et ve yumurta tüketimi gebelikte yine çok önemlidir. Tüm bu besinlerden abartmadan yemeli, sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı uygulanmalıdır.

 

Gebeliğin 3. haftasında folik asit içeren portakal suyu, süt ürünler,, meyveler, tahıllar, yer fıstığı, baklagiller ve yeşil yapraklı sebzelerin bol miktarda tüketilmesi gerekir. Doktora danışılıp mutlaka folik asit tablet almaya da devam etmelidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here