313 Ayetel Kürsi

0
8

313 Ayetel Kürsi Fazileti:

Bakara suresinin 255. ayeti olan Ayetel Kürsi duasının 313 kere okunması sonucu dileklerin yerine geldiği düşünülür. Sizin de Allah-u Teala’dan isteyecek bir şeyiniz, dileyecek bir arzunuz varsa eğer, Ayetel Kursi’yi 313 defa arka arkaya belirli bir süre içerisinde okuduktan sonra dileğiniz hayırlıysa Allah yerine getirecektir. Hayırlıysa ileri değilse beri olsun inşallah diye niyet ederek 313 defalalık duanıza başlayabilirsiniz.

Herhangi bir dünyevi dilek için okunabileceği gibi, aynı zamanda Allah’ın vaadettiği cennete kavuşabilmek için de bilhassa Kadir gecesi gibi, cuma gecesi duası olarak ya da diğer kandil günleri ve gecelerinde okunması en sevap olan şeklidir. Ayetel Kürsi duasını ya da yine dualardan pek hayırlı olanlardan Fatiha suresinin 313 kez ya da daha fazla ya da az sayıda okunması her şekilde hayırlıdır. Ayetel Kursi okuyan kulun evine ve aklına şeytan girmez. Kötülükler Allah’ın izniyle uzak kalır. Hem dünyevi fani hayatın daha rahat huzurlu geçmesini sağlarken, hem de ahirette de kişiye cennet bahçelerinden bir bahçe hazırlamaya da yarar. İç huzuru verir.

 

313 Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

313 Ayetel Kürsi duası

Bilhassa cuma günü sabah namazından önce abdestli bir şekilde – namaz abdesti ve tabi ki gusül abdesti –  kıbleye doğru  yönelip dizlerinin üstüne çöküp 313 defaAyetel Kursi okunduktan sonra ‘Ya rabbel Azim bu ayeti kerimeyüzu suyu hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur’ diye dua edenin dileği ve duası Allah’ın izniyle gerçekleşir.

 

Ayetel Kürsi yi 313 kez; buğday, pirinç, arpa ve yemek gibi şeylere okuyup üflemek o yemeğin de bereketini arttırır.

313 Ayetel Kürsi Kaç Günde Okunmalı:

313 defa okumayı tamamlamak için kaç günde okunmalı ya da kaç saatte okunmalı olmasıyla ilgili kesin bir dini hüküm olmamala birlikte, Bakara suresinin sadece 2 adet Ayeti Kerimesinden oluşan kısacık bir dua olan Ayetel Kürsi nin, ortalama ard arda okumanın 2 saat kadar süreceği düşünülecek olursa, tek bir namaz abdesti ile, aralık vermeden okunması, kabul olması açısından en hayırlı olandır ancak hangi duanın kabul olacağı, hangisinin olmayacağını en iyi Allaj-u Teala bilir. Biz kullara söz söyleme hakkı düşmez.

Youtube 313 Ayetel Kürsi Dinle:

313 kere hızlı bir okuma örneği görmek isteyenler için sizinle ilgili videoyu da paylaşıyoruz.

 

Ayetel Kürsi’yi 313 kere okuyanların yorumlarını paylaşmalarını istiyoruz. Allah hepinizden razı olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here