Abdullah Özadalı

0
36

Türk bürokrat Abdullah Özadalı… Abdullah Özadalı kimdir? İşte Abdullah Özadalı’nın biyografisi

Abdullah Özadalı 1983 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu.

İlkokulu Adıyaman’da, orta ve lise öğrenimini ise İstanbul’da nihayete erdirdi.

Lise mezuniyetinden sonra İstanbul Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam etti. İşletme Fakültesi’nin İşletme bölümünden 2006’da mezun oldu.

2008‘de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu’nda Bakanlık İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 2009 yılında açılan Kaymakamlık Sınavını kazanarak, Adıyaman Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Eskişehir’in Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçesi ile Eskişehir İl Özel İdaresi’nde teftiş stajında bulundu. Aydın’ın Germencik ilçesinde kaymakam refikliğini vazifesinde bulundu. Bilecik’in Yenipazar ilçesi, Çankırı’nın Orta ilçesi ve Nevşehir’in Gülşehir ilçelerinde kaymakam vekilliğinde görev yaptı. 2012-2013 seneleri arasında Kapadokya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, 2013-2016 yılları arasında Hafik Kaymakamı görevlerini devam ettirdi.

Dil eğitimi almak ve ABD’nin idari yapısını tanımak için bir sene süreyle Maryland Eyaleti University Maryland ve Baltimore County’de bulundu. Bu süre içerisinde Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği’nde dışişleri stajını tamamladı. Bu staj kapsamında Birleşmiş Milletler’de yapılan çeşitli toplantılara katıldı. “İç Güvenlik Sektörünün Gözetimi ve Denetimi” konusunda çalışmalar yaparak, bu alanda Kaymakamlık Tezi hazırladı.

Abdullah Özadalı evli ve bir kız babasıdır.

Özadalı, 26 Ekim 2017‘de İçişleri Bakanlığı tarafından, FETÖ’den açığa alındı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here