Allahım Yardım Et

0
20

Allahım yardım et diye başlayan dualar, Allahu Teala’nın gözünde, en çok kıymet gören dualardandır. Türkçe olarak söylenmesi ya da Arapça söylenmesi bir şey değiştirmez, yeter ki çaresizlik içerisinde kalan kişi, derdine derman için Allah’ın yardım et bana diyerek yardım yakarsın.

Büyük dertler, çaresizlikler içerisinde kaldığımız zamanlar olmuştur hepimizin. Allah’ın bazı kulları daha büyük dertlerle sınanmışlarken, bazıları bu dünyada daha şanslı olmuştur ama mutlaka her birimizin yardım et bana diye haykırdığımız anlar gelmiştir ya da gelecektir. Dünyevi çözümlerin sınıra dayandığı tıkandığı noktada, yardım dilenecek tek bir yer vardır; Büyük Rabb!

Allahım Yardım Et Bana Diyenlere Evliyaların Dilek Duası:

Allahım yardım et

Allah’a el açmış, bana sen yardım et diyecek kadar çaresiz kalmış kişi için, evliyaların dilek duası diye bilinen, okunduğunda etkisini hemen gösteren, gerçekten iyi niyetle ve içten Allah’tan yardım istendiğinde kabul olması pek muhtemel, kuvvetli bir dua vardır.

Allahım yardım et çok çaresizim diyerek O’na sığınan ve el açan kişinin geri çevrilmesi, sadece o fenalığın o kişinin başına gelmesi daha sonrasında hayırlı olacaksa mümkün olabilir. Şüphe duymayınız ki her şeyin en iyisini sadece O bilir.

Evliyaların Dilek Duası Türkçe Okunuşu ve Meali:

(Bismillâhirrahmânirrahîm* Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm* Allahümme innî es’elüke yâ kadîmü* yâ dâimü* yâ vitru* yâ ehadü* yâ samedü* yâ hayyü* yâ kayyûmü* yâ zel celâli vel ikram* fein tevellev fekul hasbiyallahü lâ ilahe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm.*)

Evliyaların Dilek Duası Fazileti:

İsa mesih, bu duayı okuyarak ölüleri dahi diriltirdi.. Bir haceti, dileği ya da maruzatı olan kişi şayet sabah namazını tmamaladıktan sonra abdestliyken kıbleye karşı oturur ve bu duayı 41 kez okursa, Allah’dan istediği yardım dileği, O’nun izniyle karşılıksız kalmayacaktır.

Allah’ım sen bana yardım et dedikten sonra bu dilek duasını okuyabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here