Bina Güçlendirme İşlemi Neden Gereklidir?

0
50

Bina güçlendirmek bizlerin can güvenliği için büyük öneme sahip olan bir konudur. Ülke olarak deprem bölgesinde bulunmamız ve buna bağlı olarak deprem riskimizin yüksek risk içermesi olası kazaları arttırmaktadır. Bu doğal olaylara karşı en iyi tedbirlerin alınması, can ve mal kayıplarının minimum düzeye çekilmesi için gerekli olan tedbirlerin ve onarım işlemlerinin profesyonel hizmet sağlayıcıları tarafından karşılanması gereklidir. Bizler Pars Bina Güçlendirme olarak sizlere bu hususta profesyonel düzeyde hizmetler vermekteyiz.

Herhangi bir sebepten ötürü buna binanın yaşının yüksek olması da dâhil edilerek, kolonlarda, kirişlerde, duvarda ve binanın kurulu olduğu bina temelleri üzerinde yer alan hasarlı bölgelerin tespitini sağlamakta, gerekli testleri yapmakta ve daha sonrasında da bu hasarlı bölgeler için gerekli olan onarım ve güçlendirme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Bina Güçlendirme İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Bizler sizlere bina güçlendirme işlemleri hakkında gerekli hizmetleri sağlarken öncelikli olarak gerekli testler ve değerlendirmeleri geniş çaplı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Buna binanın inşa edilmiş olduğu toprak yapısı, zemin grubu gibi bilgilerde dâhil olmak üzere. Burada dikkat etmiş olduğumuz husus binaya yapmış olduğumuz güçlendirme işlemleri ile gerekli koşulları sağlayan sıfır bir bina gibi yapının işlevselleştirilmesini sağlamaktayız. Sadece zemin yapısı değil binanın yapılışı esnasında kullanılan kum çeşidinden, demir miktarına, çimento miktarına kadar birçok farklı konuda ön veri toplamaktayız. Bu sayede tedavi öncesi hastalığı net olarak belirlemekteyiz.

İnceleme sonuçları için beton kesit miktarında azalmalar yaşanması, demirlerin küflenmesi ve özellikleri kaybetmesi gibi durumlar büyük önem sahibidir. Herhangi bir deprem ya da yapay sarsıntı anında binanın çökme olasılığı yükseltmekte, buda sizlerin can güvenliğini tehlike altına atmaktadır. Bu yüzden hafife alınmaması gereken öneli bir konudur.

Verilerimizi yasal düzenlemeler alt sınır olmak kaydı ile değerlendirmekte ve sağlanabilecek en üst güvenlik düzeyine ulaştırılması için gerekli olan güçlendirmeleri yapmaktayız. Bu işlemler içerisinde çimento ve paslanma önleyici maddelerin kullanımı da dikkat ederek, uzun vadeli ve güçlü bir korumayı sizlere sağlamaktayız. Bina güçlendirme prosedürlerimiz çerçevesinde vermiş olduğumuz hizmetler dâhilinde dayanıklılık bakımından sıfır bir binaya eşdeğer güvenlik konumuna getirmekteyiz.

Bina Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?

Türkiye şartlarında yapılan binalarda güçlendirme işlemleri yapılırken beton, karbon fiber ve çelik malzemeler kullanılmaktadır. Bizlerde bina güçlendirme işlemlerimizi gerçekleştirirken bu yöntemlerde birini veya birkaçını birlikte kullanarak yüksek standartlı bir güçlendirme işlemini gerçekleştirmekteyiz. Bu üç ana temel üzerinde sağlamış olduğumuz hizmetlerimizde binanın yapısal özelliklere bağlı daha spesifik uygulamalarla bu güçlendirme sevisini maksimuma çıkarmaktayız.

Güçlendirme işlemlerimizi uygularken aşağıdaki yöntemlerden yararlanmaktayız.

  • Kolon mantolama
  • Çelik mantolama
  • Betonarme mantolama
  • Epoksi enjeksiyon işlemi
  • Kanat ekleme
  • Mantolama, Gömlek geçirme
  • Beton kaynaştırma

gibi işlemler ile sizlere güvenli bir yaşam alanı sunmaktayız. Bina güçlendirme işlemleriniz için 0537.785.81.60 hemen iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here