Çocuklarda Soğuk Algınlığına Hangi İlaç İyi Gelir

0
100

Bu makalemizde çocuklarda soğuk algınlığı, grip belirtilerinden, çocuklardaki soğuk algınlığına şifa olabilecek bitkisel yöntemlerden, ilaç ve şurup isimlerinden bahsedeceğiz.

  • çoçuklarda soğuk algınlığına hangi şurup iyi gelir
  • soğuk algınlığı ilaçları isimleri
  • çoçuklarda soğuk algınlığına hangi ilaç iyi gelir
  • çoçuklarda grip ve soğuk algınlığı ilaçları
  • soğuk algınlığına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu
  • soguk alginligi icin bitkisel cozum

Çocuklarda Soğuk Algınlığı, Grip Belirtileri

Çocuklarda Soğuk Algınlığı Grip Ve Nezle Nasıl Geçer? Doğal, Bitkisel Tedavi Yolları

Soğuk Algınlığı İçin Bal

Soğuk algınlığına farklı tipteki virüsler sebep olabilir. Çocuklarda soğuk algınlığı belirtileri; burun tıkanıklığı veya burunda akıntı, öksürme, hapşırma, boğaz ağrısı, gözde sulanma, hafif vücut ağrıları ve genel olarak bitkin/ hasta hissetmektir.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, bal çocuklarda öksürüğü ve soğuk algınlığını geçirmekte tıbbi ilaçlara göre kat ve kat daha etkilidir. Bal, soğuk algınlığı yaşayan çocuklar için sahip olduğu mikrop öldürücü özelliğiyle çok iyi bir şifa kaynağıdır. Bal aynı zamanda, geceleri tutan öksürüğü de azaltıp iyi bir uyku çekmeye yardımcıdır. 2 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Birkaç gün boyunca günde 2-3 kez çocuklarınıza bu karışımı içirin.

Çocuğunuzda ateş olduğu durumlarda, vücut sıcaklığını düşürmek için ona ılık-sıcak arası duş aldırın. Aynı zamanda ev yapımı tavuk çorbasının da bağışıklığı güçlendirici etkisi vardır.

Uyarı: Balı 1 yaşından küçük çocuklara yedirmeyin.

Vicks Vaporub

Göğüs ve burundaki tıkanıklığı gidermek için biraz vicks alıp bu bölgelere sürün. Bu yöntem çocuklarda soğuk algınlığının geçmesi  için mükemmel bir yoldur.

Tavuk Suyu Çorba

Ek gıdaya geçmiş tavuk yiyebilen çocuklar için, tavuk suyu çorbası soğuk algınlığından kurtulmak için çok etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve üst solunum yollarında iltihap oluşmasını engeller. Ayrıca , tavuk çorbası çocuklar için hem hafif hem de besleyici bir gıdadır. Tavuk ve havuç, ıspanak, pancar kökü gibi organik sebzeleri kullanarak çocuklarınıza ev yapımı güzel bir tavuk çorbası hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuza bu çorbayı günde 2-3 kez içirebilirsiniz.

Öksürük ve Soğuk Algınlığı için Zerdeçal

Zerdeçal içerdiği antiseptik özellikler sayesinde çocuklardaki öksürük soğuk algınlığı gibi yaygın hastalıkları geçirmek için etkilidir. Öksürme, çocuklarda görülen virüslerin yol açtığı bir sağlık problemidir. Öksürme, boğazda oluşan tıkanıklığa veya üst solunum yollarındaki tıkanıklığa karşı oluşan tepkidir. Soğuk algınlığı, grip astım gibi diğer sağlık problemleri sebebiyle de öksürük yaşanabilir. Öksürüğü aynı zamanda, boğazda kızarıklık, göğüste ağrı ve tıkanıklık takip eder.

İltihap sökücü, anti bakteriyel ve virüs karşıtı özellikleriyle zerdeçal öksürüğü ve soğuk algınlığını geçirmek için iyi bir şifa kaynağıdır.

Yarım tatlı kaşığı zerdeçal tozunu bir bardak ılık süt içine katın ve günde 2 kez bunu çocuklarınıza içirin.

Kuru öksürük için, yarım çay kaşığı zerdeçal tozunu 1 tatlı kaşığı balla karıştırıp günlük olarak çocuğunuza 3 defa yedirin.

Tuzlu Su Gargarası

Çocuklarda boğaz ağrısından kurtulmak için en iyi yollardan birisi de tuzlu suyla gargara yapmaktır. Tuz antiseptik özelliğiyle boğazda oluşan mukusun dışarı atılmasına yardımcı olur. Balgamı sökerek iltihabı azaltır ve rahatlık verir.

Bir bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip bununla çocuğunuza gargara yaptırmanız soğuk algınlığından kurtulmasına yardım edecektir. Günde 2 kez bu suyla çocuğunuza gargara yaptırın.

Buhar Makinesi Kullanın

Çocuğunuz soğuk algınlığı yaşarken, kapalı ve kuru ortamlarda, boğazının kuruduğunu hissedip rahatsızlık hissedecektir. Aynı zamanda boğazda kuruluk boğazda virüslerin artıp çoğalmasına ve soğuk algınlığını daha da kötü hale getirecektir. Havaya nem kazandırmak adına çocuğunuzun bulunduğu ortamda buhar makinesi çalıştırın ki çocuğunuzun boğazı ve burnu nemli kalabilsin.  Böylece hızlı bir şekilde soğuk algınlığını atlatacaktır.

Tarçın

Tarçın içinde bulundurduğu virüs karşıtı ve iltihap sökücü özelliklerle, boğazdaki enfeksiyonu geçirip, çocuklarda soğuk algınlığına şifa olur. İhtiyacınız olan malzemeler: Yarım tatlı kaşığı tarçın tozu, bir yemek kaşığı organik bal. Tarçın tozuyla balı karıştırıp bunu çocuğunuza günde iki defa olmak üzere yedirin.

Uyuma Pozisyonu 

Uyurken başın yukarda olması nefes almayı kolaylaştırır, bu yüzden de çocuğunuzun başının altına  fazladan yastık koyun. Aynı zamanda, sağa tarafa yatmak da nefesi almayı kolaylaştıran yöntemlerdendir.

Soğuk Algınlığı İçin Papatya

Papatyanın sahip olduğu iyileştirici özler akciğerin ve havayollarının temizlenmesine yardımcı olur. İhtiyacınız olan malzemeler: bir adet sallama papatya poşet çayı veya 1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya ve bir bardak sıcak su. Papatyayı sıcak suya atıp 4 5 dakika kadar suyun içinde demleyin. Daha sonrasında, çocuğunuza bunu içirin. Hastalığı iyileşene kadar günde 2 bardak kadar papatya çayı içmek çocuğunuzu iyi gelecektir

Sarımsak

Sarımsak en etkili doğal antibiyotiklerdendir, çocuklarda soğuk algınlığına bitkisel çözümdür. Doğal mantar sökücü ve anti bakteriyel özellikleriyle sarımsak, vücuttaki hastalıklara karşı savaşçı rolündedir. 1 adet sarımsağı küçük küçük dilimleyin. Bir bardak su ile hap gibi çocuğunuza her günü bunu içirin.

Çocuğunuza Su İçirin/Susuz Bırakmayın

Soğuk algınlığının hızlı bir şekilde geçmesi için su içmek çok mühimdir. Düzenli aralıklarla su içmek, boğazda enfeksiyonların oluşumunu azaltır ve soğuk algınlığına iyi gelir. Ilık çorba ya da meyve suyu gibi diğer sıvıların tüketimi de, vücudunun kaybettiği enerjiyi yeniden kazanması için çok yararlı olacaktır.

Çocuklarda Soğuk Algınlığı İlaçları, Şurupları

Çocuk Doktoru Hilal çocuklarda soğuk algınlığı için ilaç kullanımı hakkında şu bilgileri veriyor; Doktorunuza ulaşamıyorsunuz ve hangi ilacı kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyorsa içinde “acetaminophen” veya “ibuprofen” olan ilaçları tercih edin.

Uzmanlar çocuklarda soğuk algınlığı için Peditus şurubunu öneriyor. Doktorunuza, eczacınıza danışmadan çocuğunuza vermeyin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here