Emina Sandal

0
9

Sırp model, şarkıcı Emina Sandal. Emina Sandal kimdir? İşte Emina Sandal’ın biyografisi…

Emina Sandal, 15 Ocak 1982 tarihinde Sırbistan’ın Yeni Pazar şehrinde doğdu. Asıl adı Emina Jahović olup Boşnak asıllı olan Emina Sandal’ın annesi Seniya Hanım doktor pediyatrist, babası Doktor Nusret Bey ise kardiyolog. Basketbol oyuncusu Mirsad Türkcan ve Sabina Jahović adlarında bir abisi ve bir ablası var.  Abisi Mirsad Türkcan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçerek Türkcan soyadını aldı. 

Emina Sandal ilkokul, ortaokul ve liseyi Yeni Pazar şehrinde okudu. Yedi yaşında müzik hayatına başladı. Stevan Stojanović Mokranjac Müzik Okuluna 7 yaşında klasik gitar eğitimi alarak başladı. Emina Sandal, Belgrad’ta BK Üniversitesi’de (Univerzitet Braća Karić) Yapımcılık, İşletme (Yönetim) bölümlerinden mezun oldu. Türk “Fabrika” markası ve Makedon “Kara” markası için katalog modelliği yaptı.

Sırpça, Boşnakça, Türkçe ve İngilizce bilen Emina Sandal 2002 yılında Tačka, 2005 yılında Radije ranije albümlerini ve 2007 yılında Cool Žena single’ı çıkardı. 

Emina Sandal, 13 Ocak 2008 tarihinde şarkıcı Mustafa Sandal ile evlendi. Bu evlilikten 2008 yılında Yaman ve 2012 yılında Yavuz adında 2 erkek çocuğu oldu. 

2010 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya, Hatice Aslan, Gül Onat, Kenan Bal, Ayten Soykök, Cüneyt Türel ile birlikte oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here