Facebook Halka Arz Gecikebilir

0
174

Halka Arz Gecikebilir

Facebook‘un 2012 Mayıs ayın’ın başlarında gerçekleştirmesi beklenen halka arzı, son haberlere göre gecikecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi, 2012 yılının ilk çeyreğinde internet dünyasında en hızlı gelişmeler Facebook cehanında yaşandı. İnstagramı 1 milyar dolar karşılığında satın alarak yıla hızlı giren Facebook 2012 Mayıs aynında Borsa’ya hızlı girmenin planlarını yaptı ve halende yapmaya devam ediyor.

Şimdiye kadar Facebook tarafından halka arz ile ilgili olarak kesin bir tarih verilmemişti fakat özellikle son bir ayda Facebook’un yaptığı girişimler halka arz işleminin yakın zamanda olacağı yönündeydi. Fakat şimdi yapılan haberlere bakılırsa halka arz işleminde bir gecikme olacak.

 

 

İnstagram’ı satıl almasından sonra facebook’un kısa zamanda halka arz işlemini gerçekleştirmesi beklenirken, bu işlemin gecikeceği haberleri, acaba Facebook’un başka bir girişmde mi bulunağı sorusunu akıllara getirdi. Çünkü Facebook’un borsa değerinin 104 milyar dolar değerinde olacağı tahmin edilirken 75 milyar dolarda kalması, Facebook’un değerini şişireceği söylentilerini gündeme getirmişti.

Mayıs 2012 ‘de yapılması beklenilen Facebook’un halka arz işleminin 2012 Haziran atına erteleneceği de yayılan haberler arasında. Bu gecikmenin Facebook’a ne kazandıracağını hep beraber göreceğiz. Bir şey kaybettirmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here