İşte Facebookun Borsa Değeri

0
163

Bugün Facebook Halka Arz Ediliyor

Ve aylardır beklenen gün geldi çattı. 2012 yılının ilk çeyreğini Facebook’un borsaya girişi meşgul etti. 2011 yılında Twitter karşısında yenilgiye uğradığını iddia edenlere karşı bu hızlı atılım Facebook‘u tekrar gündeme oturttu.

Türkiye saati ile 16.30’da  açılan  NASDAQ borsasında dünyanın gözü Facebook’un Logosuna dikilmişti.

TSİ 16:30′da  gerçekleşen halka arz işleminin startını Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg verdi. NASDAQ’ta bugün 38 dolardan satışa çıkan hisselerin gün içindeki performansı dünyadaki yatırımcılar tarafından heyecanla tekip ediliyor.

 

Şuanda özellikle amerikan siteleri ve blogların da ortalama 5 dakikada bir halka arz hakkında yeni bir bilgi ve makale yayımlanıyor. Gerçi süreç 4 aydan fazla zamandır işletiliyor.

Facebook’un Instagramı satın almasıyla başlayan bu abartılı süreç önümüzdeki günler devam edecek gibi görünüyor. Daha önce bu konuyla alakalı olarak yazdığımız bir makalede Facebook’un borsa değerinin 100 milyar dolara çıkması için her şeyin yapılacağını söylemiştik.

Şahsen Facebook’un hisse senetlerine yatırım yapmak isteyenlerin sürecin bitmesini beklemelerini öneririm. Bazen bir şey göründüğü gibi olmayabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here