Facebook; Mesajlar Kısmını Yeniliyor

0
227

Özellikle, son 24 saattir facebookda yaşanılan yavaşlamaların ve karışıklıkların nedeni yeni anlaşıldı. Yavaşlamanın nedeni Facebook’un Mesajlar kısmının tasarımını değiştirmiş olması. Facebook’un sunduğu bu yeni tasarımla birlikte mesajlar kısmı tamamen farklı bir yüze bürünecek.

Bir önceki tasarıma göre, gelecek olan yenilikler arasında, ekranın sol tarafında mesajı gönderen kişilerin resimleri görünecek, arkadaş listelerinde ki gibi.  Bunun dışında mesaja eklenen görsellere biraz daha önem verilmiş. Yeni tasarımı gördüğümüzde ilk akla egelen şey bir e-mail sunucusunu andırmış olması.

Yeni tasarımda ekran ikiye bölünmüş durumda, ekranın sol sekmesinde aldığınız mesajları görebiliyorsunuz.  Ekranın sağında açılan sekmede ise mesajın içeriğini görüyorsunuz. Şayet tasarımı Microsoft Outlook  ekranına benzettiklerini söylesek hata etmiş olmayız.

Kısa bir süre önce Facebook @facebook.com uzantılı e-posta adresleri ile kullanıcılarına e-posta hizmeti sunmaya başlamıştı. Bu tasarımla birlikte Facebook’un e-posta hizmeti sunma noktasında gayet iddialı olduğunu ıspatladı diyebiliriz. İlerleyen süreçte Facebook mesaj kısmına yenilikler getireceği tartışılmaz bir gerçek. Belki bu getirilecek olan yenilikler arasında 10 larca GB -posta arşivi saklayabileceğimiz alanların sağlanması.

Bir çok alanda kendisini yenileyen ve geliştiren facebook e-posta hizmeti alanında da iddialı duruma gelmek istiryor. Bunu avantajları dışında dezavantajları da var.

Tamamen kullanıma açıldıktan sonra bu yeni tasarımın getirilerini ve görülerini tekrar ele alacağız.

Fakat facebook  kullanıcılarında hala e-posta hizmetlerinden faydalanıp faydalanmama noktasında endişeler var. Çünkü farklı sebeplerden dolayı facebook hesabınızın kapanması sonsuza kadar e-mail adresinde sakladığınız bilgilerin yok olması anlamına geliyor. Bu bağlamda, Facebook’un bu endişeleri nasıl gidereceği merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here