Ferace Modelleri  

0
57

Günümüzde bayanlar için çeşitli kıyafet modelleri bulunmaktadır. Çok geniş bir yelpazeye sahip olan bayanların başı dönebilmektedir. Çünkü birbirinden güzel o kadar çok kıyafetler vardır ki!

İncelemek İçin Buraya Tıklayınız

Giyim sektörü şimdiler de Tesettürlü bayanlar için de fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Hatta ortaya çıkan yeni markalar da olmuştur. Diğer markalar da değişik tasarımlar yapmaktadır. Geçmişten bu yana eski bir tarihe sahip olan feraceler de bayanların odak noktası durumundadır. Çeşitli renkler de ve desenler de modeller için internetin yanı sıra sayısız mağaza ve butiğe bakılmaktadır.

Ferace uzun kollu olan yakası olmayan, siyah renkte olan bol giysiye verilen addır. Eski Osmanlı’da kadınların çokça tercih ettiği giysidir. Kara çarşafı anımsatan ancak çarşaftan daha rahat ve kullanışlı olan giyimdir. Yere kadar uzanmakta olan ferace modelleri gün geçtikçe çeşitlenmeye devam etmektedir. Eskilerden bu yana kullanılan ferace çeşitli kumaşlardan yapılabilmektedir. İpek, çuha, atlas, tafta bunlardan birkaçıdır. Düz ve sade olabilen modellerin yanı sıra yakası ya da üzerinde bazı yerlerde işlemeli olan modelleri ile cepli olan modelleri de piyasada mevcuttur. Koyu renkli olan feraceler ayaklara kadar uzanmaktadır. Kullanımı İslami şartlara uygun olan rahat kadın elbiseleridir.

Ferace Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Tesettür sektörünün geliştiği günümüzde her geçen gün farklı kıyafet modelleri ortaya çıkmaktadır. Etekler, bluzlar, abiyeler ve feraceler derken seçenekleri arttırmak mümkündür. Tabi bu durum da bayanların başını döndürmektedir. Ama her bayan kendi tarzına göre bir ürüne kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Feracelerin kolları oldukça bol kesimli olan uzun kıyafetlerdir. Yıllar geçtikçe ferace modelleri çeşitlenmiştir. Ayrıca eskilerde kullanılan sade ürünler yerine şimdiler de işlemeli ve süslü olanları çıkmıştır. Feracelerin tarihi eskilere dayanmaktadır. Osmanlı imparatorluğunda kadınlar daha çarşaf kullanmaya başlamadan önce ferace kullanıyorlardı. Feraceler uzun kollu, yakasız ve bol yapıdadırlar. O zamanlar renk seçeneği siyah iken şimdiler de farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Ferace almak için ya internete bakılır ya da mağaza ve butiklere gidilebilir. Fakat seçim yapılırken bir takım şeylere dikkat etmek de büyük fayda vardır.

  • Feracenin nereden alındığı önemlidir. Çünkü kaliteli bir görüntü için bilinen yerlerin seçilmesi gerekir.
  • Tesettürlü hanımlar tesettüre uygun bir model seçmelidirler.
  • Feracenin kumaşı kaliteli olduğu gibi dikişi ve kalıp durumu da güzel görünmelidir.
  • Bayanlar bedenlerine uygun bir model seçmelidirler. Örneğin kilolu olan bayan çok bol modellerle daha kilolu görünebilir. Bunun için detaylarla kilosunu kapatmalıdır.
  • Alınacak feracenin fiyatı kalitesiyle doğru orantılı olmalıdır.
  • Eski ve yeni sezon feraceler ayırt edilmelidir. Eski olana şimdiki değerine ücret ödemeye gerek yoktur.
  • Ürün kaliteli olursa uzun yıllar ilk gün ki kalitesini koruyabilecektir.

Genel olarak bu çerçeve de alınması gereken ferace kilolu ve zayıf hanımların beden ölçülerine göre değişiklik gösterir. Zayıf olan bayanlar rahatlıkla her modeli seçebilirken kilolu olanlarda fazla kilolarını nasıl saklayacaklarını bilmelidirler. Kilolu oldukları için büyük beden seçmeleri zararlı olacaktır. Çünkü bu sefer daha da kilolu görüneceklerdir.

En Güzel Ferace Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde tesettür sektörü oldukça gelişmiş durumdadır. Baştan aşağıya her türlü ürün için tasarımlar mevcut durumdadır. Ferace modelleri de bunlardadır. Sektörün gelişmesiyle beraber birçok firma kendi tasarımlarını oluşturmuş durumdadır. İnternetten yapılan aramalarla değişik tarzlarda ve modeller de feracelere ulaşılabilir. Eskiden bu yana kadar kültürümüzün de bir parçası olan bu kıyafetleri kullanmak harikulade bir görüntü kazanmak demektir.

Ferace modelleri fiyatları markalara ve kalitelerine göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak çok uçuk rakamlara rastlanmaz. Feraceleri her yerde görebilmekteyiz. İnternette, mağazalar da, butikler de ve Pazar yerlerinde… Ama hem bütçeye uygun hem de kaliteli bir ürün seçmek de fayda vardır. Bu sayede uzun seneler kullanılabilen ve şık bir görüntüsü olan feraceyi kullanmak kişiyi iyi hissettirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here