Ferec Duası Fazileti

0
7

Ferec duasının faziletinden bahsedeceğimiz bu yazımızda, ferec duası nasıl yapılır, ne sıklıkla okunur, ne kadar sürede okunmalıdır gibi konulara da değinerek, siz sevgili Müslüman kardeşlerimizin içini ferahlatacak bu güzel duayı okumanıza vesile olarak Allah’ın rızasını kazanmaya çalışacağız.

Ferec Duası Faziletleri Nelerdir?

Ferec duası halk arasından kurtuluş duası ya da kurtulma duası olarak da bilinmektedir. Kurtuluş duası denmesindeki en büyük sebep, Ferec Duası Türkçe meali okunduğunda, anlamı ve neden böyle dendiği zaten gayet net anlaşılmaktadır. Dünyevi işlerde en büyük sıkıntıların baş gösterdiği anlarda, her şeyin kötü göründüğü, kişinin çıkmaza girdiği hissiyatına kapıldığı anda bile, yalnızca ve ancak Allahu Teala’nın her şeyi anında birden bire çözmeye muktedir olduğu sonucunu çıkarabileceğimiz Ferec duası, sıkıntılı anlardan Allah’dan yardım dilemek ve sadece O’na yakarmak için okunduğu için, O’nun izniyle, içimizi ferahlatmaya yarar.

Ferec duasının diğer faziletlerini de şu şekilde sıralayabiliriz;

Her açıdan okunması faydalı, fazileti pek çok olan Ferec duası;

Ferec Duası Fazileti

Ferec Duası Fazileti

“Allahümme salli ala Muhammed’in ve ali Muhammed, uli’l emriileine ferazte Aleyna taetehum ve arreftena bi zalike manziletehum fe ferric enna bi haggihim feracen acilen gariben kelemh’il basari ev hüve egrabu ya Muhammed’u, Ya Aliyyu, Ya Muhammed, ikfiyani feinnekuma kafiyan. Vensurani feinnekuma nasiran.

Ya mevlana ya Sahibez zaman! El ğavs El ğavs, el ğavs, edrikniy, edrikniy, edrikniy, es saate, es saate, es saate, el acel, el acel, el acel, ya erham’er-rahimine, bihaggi Muhammedin ve alihit tahirin.”

günde en az bir kere okumasına hiç bir mani olmayan kısacık bir duadır.

Ferec okumak için namaz abdesti olmazsa olmaz değildir, gusül abdestli olmanız yeterlidir ancak yine de namaz abdesti ile okunması, meleklerin toplanması açısından daha faydalıdır.

Ayrıca ufak bir not kağıdına yazılıp boynunuza kolye gibi asmak da çok iyi gelir. Ferec duasını boynunda daimi taşıyan kişilere, aynen cevşen duası taşımak için, nazar, şer, kötülük Allah’ın izniyle uğramaz bile.

Ayrıca Ferec duasını ezberinde tutamayan kişilerin de istedikleri zaman açıp okumalarını kolaylaştıracak bir Android uygulamayı da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bilincli.user.ferec0

Ferec duası gibi sıkıntılardan kurtaran bildiğiniz hayırlı duaların isimlerini ve neye iyi geldiğini bizimle yorumlarında paylaşan herkesten Allah bin kere razı olsun inşallah. Sizlerin yardımlarınızla, diğer mümin kardeşlerimize yeni faydalı içerikler oluşturmaktayız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here