Fuat Keyman

0
32

Türk akademisyen Fuat Keyman. Fuat Keyman kimdir? İşte Fuat Keyman’ın biyografisi…

Fuat Keyman 1958 yılında  Ankara’da doğdu. 

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Keyman doktorasını Kanada’da Carleton University’de yaptı. Doktora sonrası çalışmalarını Harvard Üniversitesi ve Wellsley College´da yaptı.

Fuat Keyman, Türkiye’de ODTÜ ve Kanada’da Concordia Üniversitesi’nde ders verdi. Halen Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler  Bölümü’nde öğretim üyesi olan Keyman Koç Üniversitesi Küreselleşme ve Demokratikleşme Araştırma Merkezi (GLODEM) direktörlüğü ve Ekonomi ve Dış Politika Arrucu yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürüyor. 

Aynı zamanda İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü olan Fuat Keyman’ın yazıları Radikal Gazetesi’nin Pazar eki, Radikal İki’de yayınlandı. 

Fuat Keyman, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden

Türkiye’de ve yurtdışında yayımlanmış çok sayıda kitap ve makale çalışması bulunan Keyman’ın başlıca kitapları; İç içe Çatışmalar: Türkiye’de Milliyetçilik, Türkiye’nin Yeniden-İnşası: Küreselleşme, Alternatif Moderniteler, Demokrasi; Değişen Dünyada Türk Siyaseti; Küreselleşen Dünyada Vatandaşlık: Avrupa Soruları, Türkiye Deneyimleri; Küreselleşme, Devlet, Kimlik/Farklılık; Küreselleşme, Avrupalılaşma ve Türkiye’de Vatandaşlık; Türkiye’nin İyi Yönetimi;  Değişen Dünya, Dönüşen Türkiye 

Fuat Keyman, Kanada’lı Cara Murphy ile evli olup Ariana Esma ve William Nazif Keyman adında iki çocuğu var. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here