Gülşah Soydan

0
6

Türk oyuncu Gülşah Soydan… Gülşah Soydan kimdir? İşte Gülşah Soydan’ın biyografisi

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Hülya Koçyiğit ve eski milli futbolcu Selim Soydan’ın kızı olan Gülşah Soydan 1969 yılında doğdu. Yeşilçam döneminin “Güllüşah”, “Küçük Anne”, “Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncası” gibi lakaplarla anılan, akıllarda kalmış çocuk oyuncudur. Otel işletmecisi olan Ender Alkoçlar ile evlenince Alkoçlar soyadını almıştır. İkili evlendiğinde Gülşah Soydan henüz 18 yaşındaydı. Sinema kariyerini, 18 yaşında bir otel sahibesi olarak sonlandırmıştır.

Mesleğinden dolayı, yaşamı yolculuklarla geçmiştir. Gülşah Soydan Alkoçlar ve Ender Alkoçlar‘ın evliliğinden adları Neslişah ve Aslışah olmak üzere iki kız çocukları olmuştur.

2015 senesinde göğüs kanseri teşhisi konan Gülşah Soydan Alkoçlar, hastalık nedeniyle kemoterapi tedavisi görüyordu. Aynı yılın Haziran ayında yaptığı açıklamada sağlığına kavuştuğunu belirtti.

2014 yılında, son zamanlarda isminden sıkça söz ettiren oyuncu Engin Altan Düzyatan ile, Gülşah Soydan Alkoçlar’ın kızı Aslışah Alkoçlar dünya evine girdi ve 2016 yılında çocukları oldu. Gülşah Soydan Alkoçlar da henüz 45 yaşında anneanne oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here