Hayırlı Bir Kısmet Çıkıp Evlenmek İçin En Etkili Dua

0
44

Evlenmek isteyenler için dua arayan mümin ve mümine kardeşlerimize özel hazırladığımız yazımızda, hayırlı bir kısmet nasip olması ve hayırlısıyla Allah’ın razı geldiği bir eş adayı bularak evlenmek isteyenler için etkili duaları paylaşacağız.

İslami evlilik şartlarına göre yapılacak gösterişsiz bir düğün ile hayırlısıyla başlayacak güzel bir evliliğe ve doğru eşe rast gelebilmek için Allah’a yakarın. İşte evlenmek isteyenler için kısmet açan hayırlı nasip kısmet ve evlilik duası

evlenmek için dua

evlenmek için dua

Bekarlara Evlenmek İçin Dua

Uzun zamandır hayırlı bir eş sahibi olup Allahu Teala’nın izniyle evlenmek isteyen ama bir türlü kısmetine denk gelemeyen kişilerin okuyabilecekleri en etkili duaları sizlerle bir bir paylaşmak istiyoruz.

Nasip kısmet ancak Allahtandır. Kötü bir eş ile kurulacak hayırsız bir evlilik bağı yerine, hiç evlenememek daha yeğdir ancak bekar şekilde kendini yalnız hisseden, bir an önce hayırlı bir kısmet ile evlenip aile kurma arzusu içinde olan iyi niyetli kişilerin bu dileklerini rablarına en kısa yoldan ulaştırabilecekleri, bazı kişilerin sayesinde çabucak evlendiklerini iddia ettikleri pek çok sure, dua ve ibadet şeklinden bahsetmek istiyoruz.

Hemen Evlenmek için Etkili Dua

Hadid Suresi kısmetli bir izdivaç yapmak için en etkili dualardan bir tanesidir. Evlenmek isteyen kişinin bu duayı her gün abdestli bir şekilde namazlarından sonra okuması en kısa sürede uygun bir eş adayı bulmasına vesile olacaktır.

Evlilik için Hadid Suresi Okunuşu:

‘’Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm.’’

Anlamı: 

İhsan, üstünlük ve fazilet Allahu Teâlâ’nın elindedir. Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.

 

Taha Suresi ise yine Allahu Teala’dan hayırlı bir kısmet dilemek için okunması gereken, günde 66 kez okunmasının hayırlı olduğu rivayet edilen güzel bir izdivaç duasıdır.

Kısmet Açmak İçin Taha Suresi Arapça Okunuşu:

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

Anlamı: 

O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır. Bu ayeti kerime hayırlı bir talip çıkana kadar günde 66 kere okunmalıdır.

 

Müslümanlar İçin Uygun Eş Adayı Nasıl Olmalıdır Nasıl Bir Evlilik İçin Edilen Dua Kabul Olunur

Evlenmek için hayırlı bir kısmet, eş adayı bulmak, çabucak uygun biriyle tanışıp aile olmak isteyen kişiler bol bol Allah’a dua etmeli ve dileklerini arzularını saati denk gelene kadar daima ve arka arkaya yaradana iletmelidirler. Dualarının kabul olup olmayacağı, yaradanın kendilerine uygun bir kadın, bir erkek gönderip göndermeyeceğini ancak O bilir.

O yüzdendir ki her türlü arzu, dilek ve istek duası etmeden önce Allah’dan her şeyin hayırlısı istemek dilemek gerekir.

İslam’ın şartlarını layığıyla yerine getiren bir erkek için uygun eş adayının, imanın ve İslam’ın şartlarını ve gerekliliklerini yerine getiren, evliliğin yükümlülüklerini kaldırabilecek ve bir evi, kocasını, kocasının ailesini ve çocuklarını çekip çevirebilecek, güzel ahlaklı, güler yüzlü ve güzel gönüllü bir hanım olması, iki tarafın da evliliğinin hayırlara vesile olabilmesi için önemlidir. Evlilik duası okurken de bir an önce ne olursa olsun bir izdivaç yapıp rastgele bir yuva kurmak için değil, bu özelliklere sahip uygun bir eş adayıyla karşılaşmak için dua etmek gerekir.

Kısmet Açmak İçin Okunacak Kuranı Kerim Ayetleri

 

Kısmet Açıp Evlenmek İsteyenlere Esmaül Hüsna:

Allah’ı hatırlarsanız, O da sizi hatırlar. Allah’ın güzel isimleri, birbirinden güzel 99 ismini içeren Esmaül Hüsna’yı okuyan, zikreden ve dinleyen kişiler, sonrasında izdivaç etme arzularını dile getirir, içten bir şekilde isterlerse Allahın izniyle dilekleri kabul eder, en kısa sürede güzel bir eş adayı ile rast gelirler.

Nihat Hatiopoğlu Tarafından Önerilen En Güzel Evlilik Duası:

Nihatp Hatipoğlu hocamız da aşağıdaki videoda evlenmek isteyenlerin nasıl dua etmeleri, hangi duaları yapmaları gerektiğini güzel bir şekilde açıklıyor.

Gelin bir de hocamızın ağzından dinleyelim; Diyor ki; “Allahım “şu şu şu kişi” benim için hayırlı ise  nasip et.bu kişi benim dünyam ve ahiretim için hayırlı ise hayırlı kıl ve nasip et”

Kuranda Geçen Hayırlı Bir Eş Sahibi Olmak İçin Okunacak Diğer Dualar:

Sevdiğinle Evlenmek İçin En İyi Dua Esmai Şerif

Arapça Okunuşu: “Ya giyâsi ınde külli kürbetin ve mücibi ınde külli da’ vetin ve meâzi ınde külli şiddetin ve racai hiyne tenkatıu hıleti ya giyasi !”

Esmai Şerif Duası Anlamı: “Ey her sıkıntı anında yardımcım,her dua anında kabul edicim ve her zorluk vaktinde sığınağım! Ey çarem tükendğinde ümidim! Yâ Gıyâsi!.

Yukarıdaki Esmai Şerifi sık sık okuyan mümin ve mümineler, Allah’ın izniyle sevdiklerine kavuşur, hayırlı bir evlilik yaparlar

Hayırlı Evlilik ve Evde Huzur İçin Ayetel Kürsi Duası

Ayetel Kürsi duası her eve, her haneye ve iş yerine kısmet getiren, hayır yağdıran çok etkili bir duadır. Okunuşu ve faydaları ile ilgili Ayetel Kürsi duası yazımıza bakınız.

Hayırlı bir evlilik dileyen kişiler Ayetel Kürsi de okuyabilirler.

Sizin de evlenmek için dua yaptığınız yöntemler varsa bizimle yorumlar ile paylaşınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here