Hz. Mehdi’nin (af) Ziyareti -Cuma Günü-

0
8


Cuma günü, Hz. Mehdi’ye (af) aittir; İmam Mehdi (as) bugünde zuhur edecektir. Bugünde İmam Mehdi (af) şöyle ziyaret edilir:

“Selam olsun sana ey Allah’ın yeryüzündeki hücceti, selam olsun sana ey Allah’ın yarattıkları arasındaki gözü; selam olsun sana ey Allah’ın nuru; o nur ki hidayet bulanlar onun vasıtasıyla hidayet bulur ve onun vasıtasıyla müminlerden gam ve keder giderilir. Selam olsun sana ey (Allah’tan) korkan ve temizlenmiş olan; selam olsun sana ey Allah’ın nasihat eden velisi; selam olsun sana ey kurtuluş gemisi; selam olsun sana ey hayat kaynağı; Allah’ın rahmeti senin üzerine ve senin tertemiz ve tahir Ehl-i Beyt’inin üzerine olsun. Allah’ın rahmeti senin üzerine olsun; Allah sana vaat ettiği yardımı ve imametin zuhurunu yakınlaştırsın; selam olsun sana ey mevlam!

Ben sizin köleniz ve sizi sevenlerdenim; sizin ilkinizin ve sonuncunuzun makamını tanıyanlardanım. Sizin ve Ehl-i Beyt’inizin vasıtasıyla Allah’a yaklaşıyor, senin zuhurunu ve hakkın senin elinle zuhurunu bekliyorum; Allah’tan Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine rahmet etmesini ve beni seni bekleyenlerden, sana tabi ve düşmanlarına karşı sana yardımcı olanlardan, sizin huzurunuzda ve sizin dostlarınızdan olarak şehadete ulaşmayı diliyorum. Ey mevlam, ey Sahibu’z-Zaman! Allahın rahmeti senin ve Ehl-i Beyt’inin üzerine olsun. Bu Cuma günüdür ve bugün senin günündür; bugünde senin zuhurun, senin elinle müminlerin kurtuluşu ve kılıcınla kâfirlerin öldürülmesi beklenmektedir. Ey mevlam! Ben bu günde senin misafirin ve sana sığınan bir kimseyim. Ve sen ise ey mevlam! Kerimlerin evlatlarından olan kerim bir kişisin; misafiri ağırlamak ve ona sığınak vermekle görevlisin. O halde beni misafir olarak ağırla ve bana sığınak ver. Allah’ın rahmeti senin ve tertemiz, tahir Ehl-i Beyt’inin üzerine olsun.”

Seyyid İbn Tavus demiştir ki: Ben bu ziyaretten sonra İmam Mehdi’ye (af) işaretle aşağıdaki şiiri okuyorum:

“Nereye yönelirse bineğim sana gelirim

Hangi beldede olursam senin misafirinim.”

————————

Mefatihu’l-Cinan / Şeyh Abbas Kummî

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here