İmam Ali’nin (as) Gece Yarılarında Okuduğu Dua

0
19

İlahî kem min mûbiqatin helumte an muqâbeletihâ bi niqmetik ve kem cerîretin tekerramte an keşfihâ bi keremik, ilahî in tâle fi isyânike umrî ve azume fis suhufi zenbî femâ ene muemmelun ğayra ğufrânik ve lâ ene râcin ğayra rizvânik, ilahî ufekkiru fî afvike fe tehûnu aleyye xatîeti summe ezkurul azîm emin axzike fe ta’zumu aleyye beliyyetî, âhin in ene qara’tu suhufi seyyieten ene nâsîhâ ve ente muhsîhâ fe teqûlu xuzûhu fe yâlehu min me’xûzin lâ tuncîhi aşîretuhu ve lâ tenfe’uhu qabîletuh âhin min nârin tunzicul ekbâde vel kulâ, âhin min nârin lişşevâ, âhin min ğamratin min multehimâtin lezâ.

[Allah’ım, nice günahları var ki sen onlara karşı sabreder ve azap
etmek için acele etmezsin ve sana karşı nice cüret edenler olmuştur ama sen onların hatalarını kendi kereminle örtersin.

Allah’ım, eğer ömrümün çoğunu sana isyanla geçirmişsem ve günah defterim kabarmışsa yine de senin bağışlamanı arzu ediyor ve senin rızanı ümit ediyorum.

Allah’ım senin affını düşünüyorum. Affını düşündükçe de hatalarım bana daha hafif geliyor. Sonra da senin büyük cezalandırmanı düşünüyorum. Bunu yapınca da günahlarımdan dolayı başıma gelecek belalar (gözümde) daha da büyüyor.

Ah, amel defterime işlenmiş ve benim unutmuş olduğum kötülükleri okuduğumda sen onu sayacak ve şöyle diyeceksin: Yakalayın onu (günahlarından dolayı); vay haline onun, artık onu ne akrabası ne de kabilesi kurtarabilir!

Ah! Böbrekleri ve ciğerleri yakıp kavuran ateş ne acı! Evire çevire yakıp kül eden ve kasıp kavuran ateş ne acı!]

—————-

“Ehlibeyt Öğretisi Dualar ve Kısa Sureler” kitabından alıntıdır.

Sayfa:51

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here