iPad Türkiye’ye Geliş Tarihi 5 Mayıs 2012

1
128

iPad 5 Mayıs 2012’de Türkiye’ye de Satışa Sunuluyor

Apple’ın dünya çapında en popüler ürünü olan iPad çok yakında Türkiyede.

Tim Cook’un  sunumunu yaptığı duyuruda yeni iPad’in ilk etapta satışa çıkacağı ülkeler arasında Türkiye yoktu. Fakat bugün aldığımız ahber bir sürpriz oldu. Bu habere göre, beklenen yeni iPad’in Türkiye’de resmi satışa önümüzdeki ay başlarında çıkması bekleniyor. Bugün yaptıkları açıklamalarla Avea ve Turkcell ütünün Türkiye’de satışa çıkacak resmi tarihleri açıkladılar. Bununla beraber  konuyla alakalı olarak Vodafone’dan şimdilik bir ses çıkmadığını söyleyebiliriz.

 

Avea dün yaptığı açıklamayla İPad’in satış tarihini duyurmuştu. Bugün Twitter resmi Twitter hesabından satışa 5 Mayıs 2012’de başlayacaklarını kullanıcılarına duyurdu. Avea ve Turkcell aynı tarihte ürünü satışa sunacaklar gibi. Bu arada Vodafone’dan ses çıkmaması manidar karşılandı.

Yapaılan kısa açıklamalarda fiyatla alakalı bir bilgi yok ama iki büyük operatörün bu noktada ciddi pazarlıklar yapacağını söylemek kehanet olmaz. Zaman bize yeni İPad’i hangi firmanın daha avantajlı kampanyalarla sunacağını gösterecek.

Yeni iPad’in Grey Market ile Türkiye’de geçtiğimiz haftalarda satıldığı biliniyordu, ancak 5 Mayıs’a kadar Türkiye’de iPad’in resmi bir satışı sözkonusu değil. Avea ve Turkcell ile Yeni iPad’in Türkiye’deki ilk resmisatışı 5 Mayıs’ta başlamış olacak.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here