iPhone 5s Touch ID Parmak izi ID nasıl yapılır ?

0
253

iPhone 5s Touch ID Parmak izi  ID nasıl yapılır ?

Bildiğiniz gibi iphone 5s de gelen yeni bir özellik de Touch İD güvenliğiydi. Yani artık telefonunuzu parmak izinizle güvenliğini sağlama imkanınız olacak. Doğrusunu söylemek gerekirse bu özelliğin ne kadar güvenliği olduğu ayrı bir tartışma konusu olsa da burada iPhone 5s Touch ID işlemini nasıl aktif hale geçireceğinizi anlatacağız.

Aşağıda paylaşacağım video ingilizce olmasına rağmen görsel olarak bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında size bilgi verecektir.

Bunun için:

1. Setting/Ayarlara gidiyoruz

2. Karşımıza gelen seçeneklerden aşağıda General/Genele gidiyoruz.

3. Burada Psscode/ Şifere’ye gidiyoruz. (Daha önceden Şifrenizi oluşturduysanız)

4. Şifrenizle giriş yaptıktan sonra Parmak izi  ID aktif  hale gelecektir, böylece geriye sadece parmak izimizi telefona tanıtmak kalıyor.

5. Bunun için Passcode gidiyoruz

6. Gelen görüntüde 5 kere  bir parmağınızı veya 5 farklı parmağınızı telefona tanıtıyorsunuz. Her işlemden sonra ” Parmağınızı tekrar koyun” diye uyarı alacaksınız ve devamında gelen uyarılara ” Tamam” dedikten sonra, işlemi bitireceksiniz. Son olarak,  İşlemin başarılı olduğuna dair bir uyarı alacaksınız.

Aşağıdaki videoyu izleyerek görsel olarak yardım alabilir yada yorum kısmına yazarak karşılaştığınız sorunlarda bizden yardım isteyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here