İsrail mahrem bilgilere nasıl ulaşıyor?

0
142

Avukat Cihat Gökdemir ‘Türkiye’den birileri vatandaşların mahrem bilgilerini İsrail’le paylaşıyor, bu köstebek bulunmalı’ dedi.

Kudüs ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarını Ben Gurion Havalimanı’nda saatlerce sorguda tutan İsrail’in son hedefi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Seyit Ali Aydoğmuş oldu. Aydoğmuş’a 1980’li yıllardaki sendikal faaliyetlerinden, 12 Eylül darbesi sırasında yaşadıklarına kadar bir dizi mahrem soru yöneltti

İsrail makamlarının bu bilgilere nasıl ulaştığı merak konusu iken Yeni Şafak’a konuşan Avukat Cihat Gökdemir “Türkiye’den birileri vatandaşların mahrem bilgilerini İsrail’le paylaşıyor, bu köstebek bulunmalı” dedi.

İşte Gökdemir’in açıklamaları:

“BİLGİ GÜVENLİĞİ İSRAİL’E EMANETTİ”

“O dönem öğretmenlerin bilgileri internete düşünce bu firmalarla sözleşmeler feshedildi. Ancak İsrail’in sorduğu sorular arasında taze bilgiler de var. Türkiye’den birileri vatandaşların mahrem bilgilerini İsrail’le paylaşıyor.

Devletin bu köstebekleri araştırıp bulması gerekir ama kimse bu olayın üzerine düşmüyor. Daha önce çeşitli kamu kurumlarının altyapıları İsrailli firmalar tarafından yapıldığı belirlenmişti. Bu firmaların kalıntıları kişisel bilgileri İsrail’e taşıyor olabilir.”

Kaykan: Timaturk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here