Kaş Çıkarma, Kalınlaştırma Yöntemleri

0
142

Kaşlarımızda vitamin eksikliği, kemoterapi tedavisi gibi nedenlerden dolayı dökülmeler meydana gelir. Siz de bu gibi durumlardan muzdaripseniz makalemizde geçen kaşlarını gürleştirip uzatan, kalınlaştıran doğal tariflerimizi uygulayabilirsiniz.

Hintyağı

Hintyağı, kaşların gürleşmesi, kalınlaşması ve uzaması için en etkili yöntemlerden birisidir. Bir yandan kaşların gürleşmesini sağlarken aynı zamanda kıl tellerinin kalın ve güçlü çıkmasını sağlar. Birkaç damla hintyağıyla, parmak uçlarınızla kaşlarınız üzerinde masaj yapın. Bunu 30 dakika bekletin. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha dolgun kaşlar için bu işlemi en az 6 hafta her gün uygulayın. Eğer alerjiniz varsa saf hintyağı tahrişe, kurdeşene ve kızarıklıklara sebep olabilir. Kullanmadan önce bileklerinizde ufak bir yerde size alerji yapıp yapmayacağını test edin.

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı biyotin açısından zengin olup kaşların çıkışını ve uzamasını hızlandırır. Bir yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Kıvama gelene kadar yumurta sarısını çatalla karıştırın. Bunu bir fırça veya bir parça pamukla kaşlarını üzerine sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 veya 3 kez uygulamanız önerilir.

Kaşların Kalınlaşması, Uzaması İçin Vazelin

Vazelin cilt altını nemlendirir ve besler. Bu da sağlıklı kılların çıkmasına yardımcı olur. Birazcık vazelini kaşın üzerin uygulayın ve bir gece bekletin. Yastığınıza bulaşmaması için çok fazla uygulamayın. Sabah uyandığınızda ılık suyla durulayın. Bu işlemi istediğiniz gibi kaşlara sahip olana kadar her gece uygulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı içerdiği A ve E vitaminleri sayesinde kaşların gürleşmesine, uzamasına yardımcı olur. E vitamini her bir kıl telini beslerken, A vitamini; sebum, kılların gürleşmesine yarayan vücudun doğal yağının üretilmesine yardımcı olur. Biraz saf zeytinyağıyla kaşlarınız üzerine sürüp parmak uçlarıyla masaj yapın. Bunu 2 saat bekletmenin ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Güzel sonuçlar almak için bu işlemi birkaç hafta boyunca uygulayın.

Hindistancevizi Yağı

Kaşlar proteinlerden oluşmaktadır. Hindistancevizi yağı protein kaybını azaltıp kaşların daha güçlü çıkmasına yardımcı olur. Bir parça pamuğu yağa bandırdıktan sonra kaşlarınıza uygulayın ve bunu bir gece boyunca bekletin. Sabah ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi her gün uygulayın.

Badem Yağı

A, B, E vitaminleriyle zengin badem yağı; kılları besleyerek kaş çıkmasını, uzamasını ve çoğalmasını hızlandırır. Bununla kaşınıza dairesel hareketlerle masaj yapın. Bir gece bekletin ve sabah durulayın. İyi sonuçlar almak için bunu her gün uygulayın.

Soğan Suyu

Soğan, kaşların gürleşmesini hızlandıran sülfür açısından zengin. İhtiyacınız olan malzemeler: 1 tatlı kaşığı soğan, 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı su. Soğanı parçalara bölüp blendera atarak macun kıvamına getirin. Bunu da bir parça pamukla kaşlarınıza sürüp bir saat bekletin.  Bir parça pamuğu limon suyuna batırdıktan sonra bununla kaşınızı temizleyin. Bu uygulamayı günaşırı yapın.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera içerdiği aloenin denen bileşiklerle kaşın gürleşmesi sağlar. Aloe vera yaprağını soyarak jelini çıkarın. Bu jelle kaşlarınıza emilene kadar masaj yapın. Kalan jeli dolapta saklayın. Bunu 30 dakika bekletin. Aloe vera jeli yapışkan değildir ve hızla emilir bu yüzden günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

E Vitamin Yağı 

E vitamini kıl çıkmasını sağlar ve zayıf kılları güçlendirir. İçerdiği tokoferol ve antioksidan kıl uzamasını engelleyen stresi azaltır. E vitamini kapsülünü kırın ve kaşlarınıza uygulayın. Birkaç dakika masaj yaptıktan sonra bir gece bekletin. Uyumadan önce her gece bunu uygulayın.

Jojoba Yağı

Jojoba oil saç köklerini besler ve tıkanık saç köklerini açar. Bu da kaşın daha hızlı uzamasını sağlar. Jojoba yağı aynı zamanda kılları koruyarak kaşların dökülmesini engeller. Birkaç damla jojoba yağıyla kaşlarınıza masaj yapın. Bunu bir gece beklettikten sonra sabah her zamanki gibi yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi her gün uygulayın.

Biberiye Özü Yağı

Biberiye yağının kılların gürleşmesi üzerinde etkili olduğu bulunmuştur. Kan dolaşımını hızlandırarak hücreleri canlandırır bu da yeni kılların çıkmasına yardımcı olur. İhtiyacınız olan malzemeler: birkaç damla biberiye özü yağı, 1 yemek kaşığı jojoba veya zeytin yağı. Bu iki yağı birlikte karıştırıp kaşlarınıza nazikçe masaj yapıp bir gece bekletin. Sabah yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi her gün veya günaşırı uygulayabilirsiniz.

Süt

Süt içerdiği bazı vitamin, mineraller sayesinde kıl çıkması için iyi olduğu bilinmektedir. İhtiyacınız olan malzemeler: 1 yemek kaşığı süt ile bir parça pamuk. Sütün içine pamuğu sokun. Bununla kaşınıza nazikçe masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Etkili sonuçlar için bunu her gün uygulayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı; gözenekleri açarak kaşlara uygulandığında yeni kılların çıkmasını sağlar. Aynı zamanda kılların incelmesini ve dökülmesini engeller. İhtiyacınız olan malzemeler: 2-3 damla çay ağacı yağı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı. Bu iki yağı karıştırıp kaşlarınıza masaj yapıp, bir gece bekletin. Daha iyi sonuçlar için bunu her gece uygulayın. Çay ağacı yağı gibi belli yağlar alerjik reaksiyonlara sebep olabilir çünkü çok yoğundurlar. Test etmeden kullanmamanız gerekir.

Keten Yağı

Keten yağında bulunan bazı yağ asitleri kaşların gürleşmesine, uzamasına ve kalınlaşmasına yardımcı olur. Bir parça pamuğu bu yağın içine batırın. Bunu kaşlarınıza sürdükten sonra bir gece bekletin. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkayın. En iyi sonuçlar için, bu uygulama her gün yapılmalıdır.

Lavanta Yağı

Araştırmalar lavantanın kılların gürleşmesine yardımcı olduğunu göstermiştir. İhtiyacınız olan malzemeler: birkaç damla lavanta özü yağı, 1-2 yemek kaşığı jojoba veya zeytinyağı. Bu iki yağı birbirine karıştırın. Ve kaşlarınıza masaj yapın. Gece boyu bekletin ve sonrasında ılık suyla durulayın. Daha hızlı sonuçlar almak için bunu günlük olarak uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here