Panik Atak İçin Okunacak Dualar

0
20

panik atak hastalığından kurtulmak için edilecek dualar

panik atak hastalığından kurtulmak için edilecek dualar

Panik atak rahatsızlığından, dualar okuyarak kurtulabilirsiniz. Manevi bir ruh bunaltısı, iç sıkıntısı ve vesveseden kaynaklanan panik atak bozukluğu yaşadığınızda aşağıdaki duaları okuyacak olursanız, Allah’ın izniyle hastalığınızdan tez zamanda kurtulursunuz

Panik Atak İçin Okunacak En Güzel Dualar

Günümüzde en çok görülen ruhsal rahatsızlıklardan biri olan panik atak sorunu için özellikle de bazı surelerin okunmasında büyük faydalar bulunmaktadır. Bu vesile ile panik atak için okunacak dualar rahatsızlığına maruz kalınması durumunda tıbbi tedavinin yanı sıra panik atağın giderilmesine vesile olan surelerden de hergün mümkün mertebede 5 vakit farz namazlarından sonra okunmasını tavsiye etmekteyiz.

Panik Atak Rahatsızlığı İçin Hergün Okunması Gereken Sureler İse Şunlardır;

Kişinin hayatını mahvedecek derecede ciddi bir sorun olan panik atak geçirenlerin aklına bir sürü vesvese gelir. Ortada hiç olmayan şeylerden korkarlar, panik olur ve hastalanırlar. Panik ataktan ve vesveselerden kurtulmak için sığınılacak yegane liman Rab’bın kollarıdır. Allah varsa dert yoktur, korku yoktur.

Aşağıda verdiğimiz sure ve duaları, belirtilen şekilde okuyarak Allah’ın izniyle kötü düşüncelerinizden ve panik ataklarınızdan kurtulabilirsiniz.

İnşirah Suresi

Panik atak sorunu için mutlak olarak hergün en azından 1 defa okunması gereken surelerden biri de inşirah suresidir. Birçok faziletleri bulunan inşirah suresi, ruhsal bakımdan meydana gelen panik atak, depresyon gibi sağlık sorunlarının giderilmesine Allah’ın izni ve keremi ile vesile olmaktadır.

Fatiha Suresi

Panik atak rahatsızlığında mutlak olarak okunmasını tavsiye ettiğimiz surelerden biri de fatiha suresidir. Sayılamayacak kadar sırları ve faziletleri bulunan fatiha suresi vesilesi ile panik atak için okunacak dualar panik atak rahatsızlığından en kısa süre içerisinde Alllah’ın izni ve keremi ile kurtulmaya vesile olacaktır.

Ayet-el Kürsi

Panik atak rahatsızlığı için günlük olarak okunması gereken surelerden biri de ayel-el kürsi suresidir. Maddi ve manevi yönden meydana gelen problemlerin ortadan kalkmasına vesile olan sureler arasında yer alan ayet-el kürsi suresi ile inşallah en kısa zaman içerisinde panik atak rahatsızlığı ortadan kalkmaktadır.

Nas Ve Felak Suresi

Panik atak rahatsızlığı için günlük olarak okunması gereken surelerden biri de nas ve felak suresidir. Manevi yönden oluşan rahatsızlıkların giderilmesine vesile olan nas ve felak suresi sayesinde panik atak rahatsızlığından kısa süre içerisinde kurtulmaya vesile olmaktadır.

Ya Halim Esması

Panik atak rahatsızlığı için günlük olarak özellikle de Rabbimizin 99 isminden biri olan Ya Halim esması zikredilmesini tavsiye etmekteyiz. Ruhun dinlendirilmesine vesile olan bu esmanın panik atak ve diğer ruhsal kaynaklı sağlık sorunlarının ortadan kaldırılmasında oldukça güçlü bir tesiri bulunmaktadır.

Ya Kuddüs

Panik atak rahatsızlığının yanı sıra depresyon, kişilik bozuklukları ve diğer ruhsal hastalıklarda da günlük olarak zikredilmesi gereken esmalardan biri de Ya Kuddüs esmasıdır. Özellikle manevi kaynaklı meydana gelen ruhsal problemlerin ortadan kaldırılmasında ve ruhsal olarak huzur ve mutluluğun gelmesinde oldukça tesirli esmalardan olan Ya Kuddüs esması günlük olarak mümkün mertebede 5 vakit farz namazlarından sonra zikredilmesini tavsiye etmekteyiz.

Panik Atak Rahatsızlığı Manevi Kaynaklı Bir Hastalık Mı?

Yalnızca panik atak için okunacak dualar değil, günümüzde meydana gelen birçok ruhsal problemlerin temelinde manevi boşluk durumu yatmaktadır. Büyük islam alimleri tarafından da belirtildiği üzere, şeytan en çok karakter bakımından zayıflamış olan insanlara musallat olmakta ve kalbine, beynine vesvese vermektedir. Bu durum sonucunda ise panik atak, depresyon, karakter bozluklukları ve daha birçok ruhsal rahatsızlıklar söz konusu olmaktadır.

Panik Atak Rahatsızlığı Giderilmesinde Sureler Fayda Sağlıyor Mu?

Bilinenin aksine panik atak için okunacak dualar ve diğer ruhsal hastalıkların giderilmesinde surelerin özellikle günlük olarak düzenli bir şekilde okunması durumunda veya kişinin ihlaslı bir kalp ile Yüce Allah’a doğrudan dua etmesi durumunda elbette ki bu gibi ruhsal rahatsızlıkların giderilmesine vesile olmaktadır.

Peygamber efendimiz tarafından da belirtildiği üzere insanlığa şifa kaynağı olarak gönderilen yüce kitabımız Kuran-ı Kerim, gerek ruhsal, gerek fiziksel ve gerekse de zihinsel yönden meydana gelen rahatsızlıkların tedavi edilmesine Yüce Rabbimizin izni ve keremi ile vesile olmaktadır. Bu bakımdan çoğu zaman psikiyatristlerin tedav edemediği nice ruhsal hastalıkların giderilmesinde Kuran surelerine başvurularak Allah’ın izni ile kısa süreler içerisinde şifa alınmıştır.

Büyük islam alimleri tarafından da belirtildiği üzere panik atak için okunacak dualar hergün mümkünse 5 vakit farz namazlarından sonra okunmasında büyük faydalar bulunmaktadır. Bu vesile ile inşallah günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyen ve bireyin ruhsal yönden huzursuz olmasına neden olan panik arah rahatsızlığından kısa süreçler içerisinde kurtulunmasına vesile olacaktır.

Müslümanların Vesvese Hissiyatından Kaynaklı Panik Ataktan Dua Ederek Nasıl Kurtulacaklarını Anlatan Video;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here