Samsung Galaxy S3 Geliyor

0
265

Uzun zamandır Samsung‘un merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S3‘ün çıkış tarihi ile ilgili uzun zamandır ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. Daha önce bir Rus web sitesinde sızdırılan bir görsele göre Samsung Galaxy S3 22 Martta görücüye çıkacak iddiaları vardı. Bu haber üzerinden birçok spekülasyon oluşurken kısa bir süre önce Yahoo Kore ve GSM Arena’nın haberine göre, Samsung Galaxy S3‘nin görücüye çıkış tarihi dışında 22 Martta
Londra’da düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacağı öne sürüldü. Böylece sadece aynı tarihi vermekle kalmayıp aynı zamanda yer ile alakalıda iddialar ortaya atıldı.

Her ne kadar Samsung resmi olarak bir açıklama yapmamış olsa da, Samsung Galaxy S3‘ yi kısa bir süre sonra görme imkanına sahip olacağız.

Samsung’un son zamanlarda çıkardığı ürünlere bakacak olursak gün geçtikçe AR-GE çalışmalarını amiral gemilerine odaklamış olduğunu görüyoruz, bununla birlikte uzun zamandır beklenilen Samsung Galaxy S3 ile birlikte Samsung’un TV üreticisi görümünden de kurtulacağını düşünüyoruz, çünkü Samsung çıkardığı telefonlarda çok başarılı olduğunu görüyoruz. Yazılanlardan edindiğimiz bilgilere göre, 2 GB RAM , 4 çekirdekli 1.5 Ghz exynos işlemci ve bunun yanında full hd 4.7 ekranlı bir telefon beklentilerin üzerinde bir başarı olarak algılanacaktır.

Bu bilgilerin doğru olduğunu varsayarak, mevcut bir çok dizüstü bilgisayarda bile 2GB kullanırken bir telefonda bunu görmek telefonun ne kadar hızlı ve üstün işlem hacminin olduğu hakkında ciddi bilgi verir. Diğer bir perspektiften bakacak olursak, Windows’un çalışma mantığıyla Androidin çalışma mantığı bir birine tamamen zıttır ve çok farklıdır. Windows yüksek elektrik tüketen büyük donanımlar için üretilirken, Android ise az miktarda elektrikle çalışan mobil mimarisine göre üretilir ve böyle bir illetim sistemi bilgisayara benzer bir sistemle çalışırsa ortaya inanılmaz başarılı bir ürün çıkabilir.

Tabii ki yukarıda tahmin yürütürken, Samsung Galaxy S3 görünümü hakkında bir şey yazmamak olmaz. Yine edinebildiğimiz bütün bilgileri topladığımızda, Samsung Galaxy S3 görünümü önceki serilerden çok farklı olacak. Hada önceki serilerde gövde plastik ama Galaxy S3 ise metalik olacak, bunun yanında ürüne ayrı bir görsel çekicilik katan yuvarlak hatlarda dikkatten kaçmıyor.

Samsung Galaxy S3’ün kamera ve ekran çözünürlüğü konusunda Samsungun bu üründe önemli bir gelişme sağladığını tahmin ediyoruz. Ki ürünü bekleyen meraklıların beklentileri de bu yönde.

Yaptığımız tahminler noktasında Samsung Galaxy S3‘ün onu bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyoruz ama tabi, şirketin bazı özellikleri diğer modellere bırakmayacağını hesaba katmıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here