Samsung Galaxy S3 Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

105
6451

Samsung Galaxy S3 Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

 

Samsung’un  uzun zamandır beklenen yeni amiral gemisi Londra tanıtıldı. Şimdi Samsung’un Galaxy S3 hakkında bir çok detayı anlatıyoruz.

 

Haziran 2012 tarihinde ürünü Türkiye piyasasına süren Samsung Glaxy 3 gerçekten beklenen ilgiyi gördü. Yazımızın güncellenmiş halinde telefon hakkında geniş bir bilgi elde edeceksiniz.

Samsung Galaxy 3 Teknik Özellikler

Boyutlar: 136.6 x 70.6 x 8.6 (mm)

Ağırlık: 133 gram

Ekran: HD Super Amoled, 4.8 inç, Corning Gorilla Glass ekran kaplaması

İşlemci: 1.4 GHz

RAM: 1 GB

Kamera:8 MP, LED flash ve auto-focus destekli, 1080p sesli video kayıt yapabilen arka kamera. 1.9 MP, arka aydınlatmalı, 720p video kaydı yapabilen ön kamera.

Öne Çıkan Özellikler

Pop-up Play

Son derece yaratıcı olan bu özellik sayesinde video izlerken farklı uygulamalara geçiş yapmak istediğinizde, video ekranın bir köşesinde küçük bir kutu içerisinde oynamaya devam ediyor. Siz de video akışını kesmeden mesajlarınıza, e-postalarınıza ya da rehberinize girebiliyorsunuz.

Samsung Smart Stay

Normalde tüm telefonların ekran ışığı, tasarruf amacıyla 30 sn gibi bir süre sonunda otomatik olarak kapanır. Özellikle, tam da bir makale okurken kapanan ekran ışığı insanın sinirini bozar! Ama S3′teki Smart Stay özelliği sayesinde, telefon sizin o an ekrana odaklandığınızı anlayabiliyor ve siz cihaz üzerinde herhangi bir aktivite yapmasanız bile ekran ışığını kapatmıyor.

Samsung S-Voice

Apple’ın Siri’si varsa Samsung’un da S-Voice’i var! Sizin basit komutlarınızı (alarmı ertele, alarm kur, sessize al, Ahmet’i ara gibi) yerine getirebilen bu uygulama, başarılı kullanımıyla dikkat çekti. Şimdilik tek kötü yanı 8 adet dil desteği sunması ve bu diller arasında Türkçe’nin ‘henüz’ bulunmaması.

DropBox Üyeliği

Dosyalarınıza her yerden erişim imkanı veren DropBox servisinde 50 GB’lık üyeliğiniz, S3′le ücretsiz olarak geliyor.

Kablosuz Şarj Özelliği

İleri bir teknoloji teknoloji olan kablosuz şarj özelliği, S3 ile hayata geçirilmeye hazır. Gerekli altyapı cihaz içerisinde bulunuyor.
Güncellendi.

Samsung yeni reklam ve pazarlama stratejileri uyguladığı  Galaxy S3 için yoğun bir ilgi oluşturmayı başardı. Bütün bu bekleme süreci ve bazende yapay oluşturulan gündem sonucunda nihayet Samsung Galaxy S3  tanıtıldı. Ürünü bekleyenler arasında Samsung Galaxy S3’ün bütün özelliklerinden memmun kalanlarda var, yetersiz bulanlarda.

Samsung Galaxy S3 Görünümü Fotoğraflar

     Samsung Galaxy S3‘ün görünümü genel anlamda beğeni toplarken, eleştirenlerde oldu. Yeni nesil TouchWiz arayüzü ile beraber Samsung, Android Ice Cream Sandwich’den çok daha fazlasını sunuyor. Bu ürünle birlikte oluşturulan yeni yazılımla birlikte Samsung Galaxy S3’ün çok iddialı geldiğini söylemek mümkün.

 Samsung Galaxy S3’ün teknik özellikleri 

Samsung Galaxy S3’ün teknik özellikleri hakkında çok geniş detay vermek için hala çok erken sayılır fakat  Samsung Tomorrow adlı sitenin yaptığı başarılı ön inceleme cevabını aradığımız bir çok soruyu cevaplıyor.

SamsungGalaxy S3 ile  donanım adına çok önemli gelişmeler sağladığını söylememiz çok güç. daha önce  Samsung Galaxy S2‘de kullandıkları 4212 işlemcisinin 32nm teknolojisi ile üretilen, 4 çekirdek ile güçlendirilmiş versiyonu. Samsung Exynos 4212 Quad işlemcisi, 1.4 GHz hızında çalışıyor. ARM Cortex A9 tabanlı bu işlemcide 400 MHz hızında çalışan Mali-400 GPU’su kullanılıyor.

Daha yüksek performansı, daha düşük güç tüketimi ile sunacak olan yeni Exynos 4212 Quad işlemcisi özellikle 32nm’nin avantajını kullanacak.Samsung Galaxy S32100 mAh bataryası ile AMOLED ekranın ve yeniişlemcinin az güç tüketmesi sayesinde özellikle One X’e karşı dim dik ayakta duracak gibi.

İşte Galaxy S3’ün tüm teknik detayları;

Boyutlar: 136.6 x 70.6 x 8.6mm

Ağırlık: 133 gram

Ekran: 4.8 inç büyüklüğündeki HD Super AMOLED ekranın kullanıldığı Galaxy S3, Pentile teknolojisini temel alıyor. Pentile teknolojisinin görüntü açısından negatif yönlerinin bulunduğunu hatırlatalım. Samsung Galaxy S3’ün ppi değeri ise 306.

Samsung Galaxy S3, ekran kaplaması olarak Corning Gorilla Glass 2‘yi kullanıyor.

İşlemci: 1.4 GHz hızında çalışan Exynos 4212 Quad

Depolama: 16 / 32 / 64 GB seçenekleri olacak ve ayrıca microSD desteği olacak. ( 50GB Dropbox bulut depolama )

RAM: 1GB

Yazılım: Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich + TouchWiz

Kamera: 8 megapiksel arka ışık aydınlatmalı LED flaş ve otofokuslu ana kamera + 1080p video kaydı, 1.9 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çeken arka aydınlatmalı ön kamera + 720p video kaydı.

Kablosuz Bağlantılar: NFC, Bluetooth 4.0, WiFi, WiFi Direct, WiFi HotSpot, DLNA, Wireless şarj, GPS, 3G / LTE

Batarya: 2100 mAh

Samsung Galaxy S3’ün Öne Çıkan Yazılımları:

Samsung Galaxy S3 Pop Up Play:

SamsungGalaxy S3 ile beraber Pop Up Play özellliğini duyurdu. Bir video izlerken, mesaj yazmak istiyor ya da maillerinize bakmak istediğinizde videoyu kapamanızı engelliyor.

Video, ekranın herhangi bir bölgesinde ufak bir önizleme olarak devam ediyor ve siz de mesajınızı yazmaya ya da mailinizi okumaya devam ediyorsunuz. Bu sayede video deneyiminiz kesilmeden, diğer işlemleriyapabiliyorsunuz.

Ön incelemelere göre Pop Up Play özelliği oldukça başarılı bir şekilde çalışıyor.

Samsung Smart Stay:

Samsung Galaxy S3, ön tarafındaki 1.9 megapiksellik kamera ile bizleri izliyor ve bizim yaptığımız tepkileri anlayarak hareket ediyor.

Örneğin telefonda bir sitede geziyoruz ve bir makale okuyoruz, telefonların ekran ışığı 30 saniye sonra sönüyor. Ama Galaxy S3, sizin gözlerinizi kontrol ediyor ve telefona odaklandığınız an boyunca ekran ışığını kapatmıyor.

Samsung S Voice:

Samsung S VoiceSiri benzeri bir uygulama. Laftan anlayan Samsung Galaxy S3‘ün alarmı çaldığında ertele demeniz yeterli olacak. Tabi ilk başta Türkçe dil desteği olmayacak. S Voice şimdilik 8 dil destekliyor.

Smart Alert:

Samsung Galaxy S3, yüzümüzü ve mimiklerimizi algılıyor ayrıca sesimizle kontrol etmemizi sağlıyor. Samsung bu durumu daha da öteye taşıyor. Mesela bir mesaj yazıyorsunuz. Mesaj çok uzadı ve yazmaktan sıkıldınız. Bir dur arayım şunu dediniz. İşte o zaman telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli. Samsung Smart Alert sayesinde mesaj yazdığınız kişi o an itibari ile aranıyor.

Daha önceden bir sürü cevapsız bildirim olduğunda, telefonu ilk elinize alınca titreşim ile sizlere cevapsızların olduğunu hatırlatıyor.

Samsung Galayx3’ün Diğer Cihazlarla Karşılaştırılması

Galaxy S3 vs iPhone 4S

Galaxy S3 vs HTC One X

Samsung Galaxy S3’ün ekranı 0.1 inç daha büyük olmasına rağmentasarım açısından daha ufak gözüküyor.

Samsung Galaxy S3 vs Galaxy Note

Samsung Galaxy S3’ün Dış Görünümü:

Samsung Galaxy S3, çakıl mavisi ve beyaz renk seçenekleri ile geliyor. Işıkaçısına göre değişen çakıl mavisi, kimi zaman siyaha benzer bir renkveriyorken, kimi zaman mavi rengine benziyor.

Samsung, çerçeveyi ince tutarak 4.8 inç büyüklüğe göre başarılı bir cihaz yapmış. Tek elle tutulduğu ön incelemelerde vurgulanıyor.

Samsung Galaxy S3, LED bildirimi özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Bu özellik cihazın çıkmasını bekleyen bir çok kişinin olmazsa olmaz dediği bir ktirterdi. Bu noktada Samsung beklentileri boşar çıkarmadı diyebiliriz.

Sonuç:

Samsung Galaxy S3‘ü hala kullanma imkanımız olmadı malesef fakat geçmişteki cihazlarla alakalı teknik bilgilerin ışığında bir değerlendirme yaptık. Şimdiye kadar mobil teknolojisi adına edindiğimiz bütün bilgi ve tecrübeler dahilinde  Samsung Galaxy S3 çok farklı birAndroid cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şua ana kadar değinmeye fırsat bulamadığımız daha bir çok özellik mevcut  cihazda. İlerleyen günlerde bu özelliklerle alakalı daha detaylı yazılar bilgiler paylaşacağız. Fakat özetle, örneğin 50 GB‘lık Dropbox üyeliği. Kesinlikle son derece başarılı ve üzerinde durulması gereken bir detay olduğunu söylemeliyiz.  Bununla birlikte ilerleyen günlerde üzerinde çok konuşulacak olan Ayrıca All Share Play özelliği.  All Share Play özelliği sayesinde  cihazınızda oluşturduğunuz  tüm video ve müzik dosyalarınızı, ağınızdaki akıllı cihazlarla paylaşma imkanınız olacak bunun yanında  görüntüyü ağınızdaki diğer kullanıcılardan alabileceksiniz.

Bunun dışında burada mutlaka belirtme gereksinimini hissettiğim diğer bir özellik ise, NFC ve WiFi Direct aracılığı ile  S Beam yazılımı ile 1GB’lık veriyi 3 dakikada, 3 dakikalık 10 MB bir müzik dosyasını sadece iki saniyede paylaşabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S3‘ün iki kamerası da arka aydınlatma özelliğine  sahip.  Bununla birlikte sıfır gecikmeli deklanşör hızı da sizleri etkileyecektir mutlaka .  Kameranın diğer altı çizilmesi gereken özelliği ise, aynı anda 20   civarında fotoğraf çekiyor ve bu çektiğiniz foroğraflar’dan en güzelini veya sizin beğendiğinizi seçme imkanı veriyor.

Samsung Galaxy S3′de rezonans yöntemi ile wireless şarj desteklenecek. Ayrıca alınabilecek olan aksesuar ile kablosuz şarj edilebilecek.

Malesef SamsungMali 400 GPU‘ kullandığı için bazı teknoloji meraklıları tarafından eleştiriliyor ama burada söylemeliyiz ki bizim düşüncemize göre Exynos 4212 Quad işlemcisi, Tegra 3‘e göre  cihaza daha yüksek performans sunacaktır. Ayrıca 32nm ile daha az ısınarak ve daha az güç tüketerek.

Samsung Galaxy S3 Fiyatı

Samsung Galaxy S3’ün Mayıs ayının sonunda Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor. Aynı şekilde  Galaxy S3, 45 ülkede 300’e yakın operatör tarafından piyasaya sürülecek. Şimdilik fiyat konusunda özellikle ülkemizle alakalı kesin bir bilgi yok.

105 YORUMLAR

 1. Galaxy s3 kullaniciyim. 2 aylik telefonu sadece bir kere yere düsürdüm. Ilk düsürmemde telefonun ekrani parcalandi. Telefonu yurtdisindan 600 euro (1350 ) aldim. Yurtdisindaki teknik servis garanti belgesi ile birlikte ekran degisim ücretinde bir indirim yapabilirlerdi malesef ekran icin 220 euro ( 500 TL ) yurtdisindaki yetkili servis böyle istedi. Türkiyedeki yetkili servisin daha fazla ücret istedigini yazanlar mevcut cunku fiyatlarda yurtdisina göre biraz pahali!

  Burada bu telefonu alacak arkadaslarin bilmesi gerektigini düsünüyorum. Telefonu aldiniz ise lütfen iyi bir kilif alin. Ne kadar zevk kalmiyorsada malesef 500 TL büyük para garanti vs islemez hic bir indirimde yapilmaz pasa pasa ödemek zorunda kalirsiniz. Sigorta yaptirin. Samsung’a veya garantisine güvenmeyin. Parcalarini cok pahali satiyorlar. Ekran 3 katmandan olusuyor en üstteki ince cami kiriliyor alttakilerde zarar yok ama mecburen tuslarina varan kisim dahi degistiriyorlar böylece fiyati cok fais bir fiyata cikartiyorlar.

  Telefon sadece 50 cm yukseklikten yarim metreden düsürdüm ilk düsürmede perte cikti anlayacaginiz. Dikkat edin bu konuya alirken. Telefon iyi hizli görüntüsü süper ama ekran kalitesine birsey diyemeyecegim birde tabiki teknik servisine Telefon resmen yari parasi istendi.

  Yetkililer bana ulassinlar faturasini ileteyim. Bos konusmuyoruz!

 2. Selam Arkadaşlar.. Öncelikle 4 Aya Yakındır S3 Kullanıcısıyım. Arkadaşın Dediği Gibi Yere Düşünce Pelt Olan Bir Cihaz Dikkatli Kullanmanızda Fayda Var.. Şuan İçin Samsung S Voice Özelliğinde Türkçe Dil Desteği Çıkarıldı Yani Sesinizi Artık Telefon Algılayıp Hızlı Bir Biçimde İşlem Yapıyor.. O Kadar Akıllı Bir Cihaz Ki Bataryayı Çıkardığınızda Bile Cihaz Belli Bir Süre Kapanmayıp Size Yedek Bataryanız Varsa Yaptığınıuz İşlemi Kaybetmeden Devam Etme İmkanı Sunuyor.. One X Alacağınıza S3 Alın Daha İyi Derim Ben..

 3. Ya nolur bi yardım edin s3 mün kamerasını açmaya çalışıyorum ama bir süre siyah ekran geliyor sonrada kamera durduruldu deyip kapatıyor ne yapmalıyım

 4. bi sorum olacak bir turlu cozemedik. s3 te arkaki flaş ışığını fener olarak kullanmak gerektiğinde nereden acacağız acaba?? bi yardımcı olabilirmisiniz??
  teşekkürler.

 5. Cihaz evimde yaklaşık 55 cm lik bir masanın üzerinden parke zemine düştü.
  Ön yüzü parkeye bakıyordu,elime almamla birlikte cam kısmı parkede telefon ise elimde kaldı. Neyse dedim olacağı vardı oldu hayırlısı, aynı gün cihazı Samsung’a yolladım, 550 TL istediler ve %100 kullanıcı hatası kanaatine vardılar. Sayın Samsung bu telefon 55 cm’ den düşüp, o överek bahsettiğiniz hd amoled ekranı tuzla buz oluyorsa bu benim problemim değil Samsung’ un ve Galaxy S3′ ün dandikliğinden ve dayanıksızlığındandır.

 6. LÜTFEN DİKKAT :::
  S3 Almadan Önce Dikkat edilmesi GEREKEN Hususlar Turkcel Bayisinden Faturama yansıttığım S3 2016 tl aldım 02/11/2012 Tarihinde kullanmaya başladım 3,4 gün güzel geçti bayadır beğendim derken tlfon kendi kendini güncelleştirdi 4.0.4 oldu Made in Vietnam Çakıl Mavisi ve araştırdım ki çakıl mavisinde sorun çıkıyormuş İlk Öncelikle S3 ü olan arkadaşlara ve alacaklara sesleniyorum s3 alacağınız zaman Kesinlikle ZİFİRİ BİR KARANLIKTA FOTO ÇEKİN VE O FOTOYA BAKIN EKRANDA MÜREKKEP DÖKÜLMÜŞ ÇİZİK ŞEKLİNDE NOKTALAR BELİRGİNSE SAKIN ALMAYIN VE UNUTMAYIN VİETNAM MALI OLAN S3 LERDEN UZAK DURUN DAHA BUGUN TURKCELLE TARTIŞTIM SAMSUNG BAYİSİNE GÖNDERDİM GÜNCELLEMEDEN SONRAKİ OLAN SORUNLAR ::::::
  Galaxy SIII / I9300 Arıza Bilgisi.

  Ekran Konumu kapalı ve karanlık bir ortamda belirgin lekeler çizgiler var mesaj kutusu boşken mesaj var olarak gözüküyor mesajlara baktığımda msj kutusu okunmadı sayısını belirtiyor klavye takımı geç açılıyor yazılımsal programlar kapanmaya zorlanıyor açılmıyor program vs kamera kullandığımda ekran ara sıra donuyor ve aşırı ısınıyor tuş kilidi kapattığımda ekran görüntüsü tekrar gerigeliyor

 7. merhaba bende s3 yeni alanlardanım kullanımı çok zevkli fakat teknoloji özürlü biri olarak telefondan pek anlamadığım için sizlere sormak istiyorum lütfen yardım edin..nereye bastığımı bilmiyorum ve düzeltemiyorum ekrandaki herşey negatif bir görüntüye büründü(resimler sanki negatif kayıtlı gibi )nne yapmalıyım???

 8. merhaba arkadaslar ben 20 gundur s3 kullanicisiyim telefonu daha yere dahi dusurmedim ki telefon kilifinda falan titiz kullaniyorum ama gecen gun fark ettim ki telefonun arkasindaki samsung harflerinin u harfi falan dusmus ve devami da gelebilir diye korktum bugun gittim samsung servisine adamlarin dedigi sey kapak aksesuar olarak geciyor ve bende 2 milyar parayi bunun icin mi verdim dedim telefonun bugun harfi dokuluyosa yarin nereleri dokulur bilmiyorum neyse uzun suren tartismadan sonra telefonub garantiye yolliyalim dediler u harfi icin telefonsuz mu kaliyim iki hafta yoksa u harfi icin mi verdim ben 2 milyari. ustune benle birlikte giden 2. kisiymis ustelik ama uzun suren konusmadan sonra gorevli kapagi getirceklerine ve getirdiklerinde beni aricaklarina karar verdiler anlicaniz telefona degisimi dahi vermek zorundalar ki bu basit bir sorun oldugunu dusinmuyorum. ve dusunun derim S3 alirken

  • niye boyle bır yorum yaptınız ne gibi arıza yasadınız?bende 1 hafta içinde almayı dusunuyorum eş dost herkesde var çok memnunlar fakat nette bazıları olumsuz yorumyapıyor acaba ne yapıyım alıyımmı almıyımmı?

 9. Ana sayfada olan Google Widget’ına basıyorum, ana sayfa(Arkada dağ görüntüsü olan ve kişiselleştirebildiğimiz yer) doluyor gibi gözüküyor ama sonra bir anda beyaz bir sayfa çıkıyor ve ”arayın” kutucuğu ve mikrofon(Sesle yazma) işareti çıkıyor. Acaba bunun nedeni ne?

 10. daha bugun aldım s 3 ü ancak kamerayı açamıyorum siyah ekran geliyor daha sonra kamera durduruldu bildirimi ve ana ekrana dönüyor. ne yapmalıyım tek sıkıntı bende mii?

 11. Arkadaslar bende s3 kullanıcısiyim bana hiç cgr gelmemesine rağmen ekranda cgr göstergesi var bütün gelen aramaları sildim hala geçmedi ne olur bana bu konuda yardım ve bu jb güncellemesi nasıl olacak ne zaman olacak bilgisi olan varmi

 12. bende 1 hafta içinde almayı dusunuyorum eş dost herkesde var çok memnunlar fakat nette bazıları olumsuz yorum yapıyor acaba ne yapıyım alıyımmı almıyımmı? şimdiden teşekkürler…

 13. Merhaba arkadaşlar ben de baya kararsızdım ama elektronik ürünlerde şansa inananlardanım o yüzden başkalarının kötü tecrübelerinin ürünün genelini yansıttığına inanmıyorum. bugün s3’ü aldım kargo yarın elimde olur. bakalım elime alınca göreceğim :) ilk izlenimlerimi paylaşırım.

  • ii yapmışsın kardeş ben 2 haftadır kullanıyorum hiçbir kusurunu görmedim ve biliyorumki daha keşfetmediğim bir çok özelliği var hemde bendekide çakıl mavisi sorunsuz ikinci el aldım hiçde pişman değilim …

 14. 1 Aylık Kullanıcıyım Ve Sizin Şikayetlerinizin hiç Birini Yaşamadım
  s3 Alacaklar Tavsiyem Daha Önceden Samsung Kullanıcısıysanız Alın Yoksa Uygulamaları Anlamazsınız Tamamen İnternetle Bağıntılı Bi Telefondur Nokia İle Yolları Çok Farklı Tabi Bide Titiz Kullanıcı Olmak Lazım Bu Kadar Zarif Bi Telefonun ekranını Cok ta saglam olmasını Beklenemez Temperli Cam Bile Olsa Köşesi Yeterli ;)

 15. bende galaxy s3 istiyorum ya annem bana 3310 aldı ama utanıyorum arkadaşlarımın yanında çıkarmaya bende anca googleden resimlere bakıp iç çekiyorum ihüü

 16. Arkadaşlar şuan libyada çalışmaktayım burada telefonların piyasası düşük olduğundan S3 almayı düşünüyorum ; yalnız telefonlarda Korea , Vietnam , Cine olarak 3 farklı ülkede üretildiğini görüyorum.İnanın yarı ay maaşımı ödeyeceğim bu kadar para vereceğim için hangi ülkenin telefonunu alarak yukarıda yazı olan arkadaşların yorumlarına da bakarak en doğru olanı hangisi onu almayı düşünüyorum.Yaklaşık 5 gün sonra türkiyeye izne dönüyorum sizlerden ricam lütfen bu konuda yardımızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

 17. arkadaşlar s3 almayı düşünüyorum özelliklerine baktım ve kararımı ona göre verdim fakat buradaki yorumlar beni korkuttu ne yapmalıyım s3 almaya değer mi yok sa düşünmeden iphone 4s mi almalıyım kulanıcıları olarak bana yardım edermisiniz

 18. arkadaşlar s3 almayı düşünüyorum özelliklerine baktım ve kararımı ona göre verdim fakat buradaki yorumlar beni korkuttu ne yapmalıyım s3 almaya değer mi

 19. mesajlardadiğer telafonlarda olan şaplon lar gibi kayıtlı mesaj saklama özelliği yok bayramlarda kandillerde lazım oluyor hazır mesaj burada yok sanırım

 20. Kayıt Etme yok Evet ama Mesajı Kitle Dediğinde O Mesajı Silemiyorsun Kilidi Açman Gerekiyor buda Klasöre Taşımaktan Daha Cazip Bence
  Bana Kalırsa Samsung un on Yıl Önce Cıkarttıgı Telefon Bile iphone nin en iyisine bin basar

 21. Arkadaşlar, ben de samsung S3 ‘ e hayran oldum, almayı düşünüyorum daha evvel 1 yıl galaxy S kullanmıştım, genel anlamda memnundum. bu kadar kötü S3 yorumlarına rağmen bedava iphone versinler yine de almam, Samsung S3, zerafetin, şıklığın, teknolojinin zirvesi…yorumların tamamını okudum bazı yorumlar beni endişelendirdi ama şunu unutmayalım son öğrendiğim bilgiye göre dünya üzerinde şu ana kadar 34 milyon alıcıya ulaşmış, bu kadar satışta herhalde sıkıntı olabilir, inşallah çabuk düzeltirler, zira başka bir telefon düşünemiyorum…şimdilik….S4, S5 nasıl çıkar bilmiyorum… sağlıcakla kalın…

 22. ben 6 aydır s3 kullanıyorum çok memnunum.pc gibi kullanabılcegınız bır telefon. omg kablosu ıle mouse klavye ve joıstık kullanabılırsınız.kılıflı kullanırsanız dusmede sorun yasamıyorsunuzkı benım telefonum 3 kere yere düstü sokakta bır sıkıntım yok.iphone da yere düşünce ekranı ve arka kapagı kırılıyor sadece arka kapagı fıyatı 350 tl

  • teşekkürler cevabınız için fakat tv yayınlarında meydana gelen haberlerde telefon hakkında çok şikayet olduğu söyleniyor. Buna rağmen alıcam fakat ailem henüsz inanmış değil. :)

   • Merhabalar arkadaşlar,

    Birkaç gün evvel S3 almayı düşündüğümü söylemiştim, dün almak nasip oldu, faturalı mı faturasızmı (ucuz olduğu için) derken TCELL bayiinden oradaki bayan arkadaşın da beni çok aydınlatması neticesinde S3 almak nasip oldu, yurt dışı veya faturalı hem de Genpa garantili ürünün bir sorun olduğunda servis imkanı arasındaki olumsuz yönleri izah etti bu bir. İkincisi genpa garantili bu ürünün şu anda kendi firmasınca dahi ikinci elinin 1200.- 1300.-TL civarında geri alındığını, ancak yurt dışı ise yarı fiyata bile alınamayacağını söyledi. Ben de ürünün olaki S4 modeli çıkarda bunu değiştirmek icap ederse fazla kaybımız olmasın istediğim için TCELL ‘den aldım.
    S3 tek kelime ile harika, fonksiyonlar, menüler, kısa yol, renkler , SAMSUNG aşmış arkadaşlar, inşallah sorun çıkmadan, düşürmeden kullanırız ( ekran 500.-TL imiş aman ha :)
    almak isteyenler tavsiye ediyorum düşünmeden alın ve hemen Dr. Web light virus proramını yukleyin güle güle kullanın….görüşmek dileğiyle…

 23. Yaklaşık iki aydır samsung galaxy s3 kullanıyorum..Özellikle fotoğraf çekme konusunda çok memnundum..Fakat nasıl yaptım bilmiyorum ama şu anda fotoğraf çekerken çok net gösteriyor fakat çekilen resimlere baktığımız galeri bölümümden bakınca görüntü hafif bulanık oluyor..Ayarları kontrol ettim onda sıkıntı yok.galeri de resmin üzerine tıklayınca sağ taraf da çöp kutusu onun yanında slayt gösterisi başlatma butonu onun yanındaki <işaretinin yanında gmail,facebook,twitter,chaton,picasa v.b gibi bölümler altalta sıralanmış daha önce bu yoktu.S3 kullanan arkadaşımın telefonunda bu yok.Bunun görünmesini nasıl iptal edebilirim..Sanırım onunla ilgili bir sıkıntı bu..

  Yardımcı olursanız sevinirim..

  • Yılmaz bey, < işaretinin yanında gmail,chat on, picasa gibi şeyler yazıyor demişsiniz yukarıdan aşagı inen bu kutucukları eliniz ile aşağı yukarı hareket ettirebilirsiniz bunlar kısa yollar yani, örneğin müzik dinlerken klip izlerken aklınıza birşey mi geldi mesaj mı yazacaksınız, bluetooth ile birşey mi göndereceksiniz hemen ekranın sol orta kısmında yarım ay şeklinde bir gri renkli bir şekil görürsünüz onun üstüne parmağınızı koyup sağa çekin, yukarıdan aşağı face book, chaton,gmail gibi kutucuklar çıkar bunlar o anda canınızın istediği menüye girmek için kısa yol kutucuklarıdır. siz de sanırım bu kısa yolları oraya eklemişsiniz, bu telefonları satan tcell bayiine gidin onlar herşeyi biliyor…sevgiler

 24. telefona msj geldiğinde metni sesli söylemesini ve arayan numarayı sesli olarak söylemesini nasıl kapatabilirim. yardımcı olabilirmisiniz

 25. benim telefonla mesajlaşma olmuyor ne mesaj geliyor nede gidiyor mesaj bölümüne girince ”mesajlaşma durduruldu”diye bir yazı cıkıyor.
  birde bazen telefonla konustuktan sonra telefon kapanmıyor ekran karanlık hic bir tus calısmıyor.yada birii arıyorum acmıyo kapatmak istediğimde ekran kilidi acılmıyor pilini cıkarmak zorunda kalıyorum

 26. ARKADASLAR HARIKA BIR TELEFON DENINCE NE ANLARSINIZ HERKESE TAVSIYE EDERIM 4 AYDIR KULANIYORUM TEK KELIME MUTHIS. AMA SGORTAYI IHMAL ETMEYIN IYI GUNLER DILEGI ILE

  • kenan arkadaşım sigorta nasıl oluyor , telefonu 10 gün önce aldım, şimdi sigorta olurmu, satan arkadaş bana birşey söylemedi, yada aklına gelmedi..

 27. Arkadaslar ben samsung apps üye olamiyorum nasil hesap ala bilirim kayit ettim e posta adresinize onay gelecek ordan onay alin diyo e-postaya bakiyom mesaj yok sonrada spam kutunuzda olabilir diyo spam kutuuu bulamadim lutfen yardimci olurmusunuz simdiden cok tskler

  • Rehbere gelip birini secin sectiginz kiside sol üst tarafta yüzü olmayan bir resim var resme dokunun size görüntü sec veya fotograf cek diye secenkler sunuyororadn istediginiz resmi ekleyebilirsiniz…

  • Telpa veya Genpa…… bazı firmalar örneğin, Teknosa veya medya market gibi….kendileri garanti veriyor ama onların müşteriden aldığı telefonlarda yine firma aracılığı ile samsung genel servisine gidiyor dolayısıyla Telpa veya Genpa öneriririm….

 28. İi günler.samsung galaxy s3 kullanıcısıyım.oyle teknolojiden de pek anlamam belkı bir çok bilmediğim özelliği var daha.bir sorum olacak son 3 gündür tuş kilidini kağatmazsam ısıgı sönmüyor.ve ben bazn unutuyorum bi bakıorm ısıgı yanık kımbılır kac saattir.bunu düzeltebiliyor muyuz

  • ecem hanım, ” ayarlardan” …” ekrana” girin…sayfanın aşağılarına inin ” Diğer Ayarlar” başlığı altında ” Tuş kilidi ışığı süresi” menüsüne girin… 1.5 saniyeyi tıklatın… ( siz herzaman açık durumunu ayarlamışsınız)

 29. Telefonu ilk çıktığında aldım. 2 ay kullanabildim. 30 cm yüksekliğinde komidin’ in alt rafından düştü. Ekran Tuzla buz oldu. Yaptırmak isteyince çok fazla bir meblağ istediler. Garanti karşılamadı. Samsung ürünlerini bir daha asla tercih etmeyeceğim. Sattığınız ürünlerden almış olduğuz yüksek meblağlar acaba helal oldu mu?

 30. Samsund s3 miniyi alali 15 gun oldu sifir telefin sarja takiyorum %100 dolu dediginde sarjdan cikariyorum 10 dakika sonra sarjin %25 i gidiyor sorun nedir almadim sarjida bir gün dayanmitor diger s3mini kullanan arkadaslarimin böyle bir sorunlari yok

 31. merhaba arkadaşlar samsung s3 tuş kilidine koyduğum şifreyi kaldıramıyorum desenli tuş kilidi yapacaktım ama şifreyi bir türlü kaldıramıyorum ekran kilitleri bölümünden şifreli tuş kilidi hariç diğer tuş kilitleri karartılmış şekilde kimlik bilgilerini sil dedi bazı arkadaşlar ama o bölümde karartılmış halde yardımcı olursanız sevinirim

 32. selamlar herkese benim telefonumdan bir problem var youtubeden birşeye baka bilmiyorm yotubeye bakanda yada bir sarkiyaya kulak asdıkımda titireşim olur bana yardımcı ola

  bilirsinizmi bana facbookdan bana ulaşa bilerseniz ayarlarındanda bula bilmiyorumki cıkartim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here