Sarımsak Yağı, Saça Nasıl Uygulanır, Saç Dökülmesi İçin Nasıl Kullanılır?

0
96

Sarımsak yağı saç ve saç derisi için gerekli olan sülfür, E, C, B1 ve B6 vitaminleri açısından zengin bir kaynaktır. Bu durum saç dökülmelerini engellediği gibi aynı zamanda saç köklerini de güçlendirir. Hindistan Dermatoloji, Venereoloji ve Leproloji Dergisi tarafından yapılan bir araştırma göstermiştir ki sarımsak yağı saç dökülmelerine karşı savaşır, saç gelişimini hızlandırır ve saçların beyazlamasını engellemektedir. Sarımsak yağının saç ve saç derisinde düzenli kullanımında saç diplerindeki kan dolaşımı hızlandırır ve böylece saç için gerekli maddelerin emilimini arttırır.

Sarımsak yağının yapısında saçın uzamasını ve güçlenmesini sağlayan sayısız madde vardır. Bu maddeler saç derisindeki problemlerle de savaşır.

Sarımsak Yağı Saçlar İçin Nasıl Kullanılır?

Biraz sarımsak yağını cezvede ısıtıp bunu saç ve saç diplerinize sürün. Başınıza bone geçirin veya streç filmle sarın. Bir gece saçınızda beklettikten sonra bitkisel bir şampuanla saçlarınızı durulayın. Bu şekilde uğraşmak istemiyorsanız şampuanınıza 1-2 yemek kaşığı sarımsak yağı ekleyip böyle de kullanabilirsiniz.

Sarımsak Yağının Saçlara Faydaları

Güçlü Saçlar İçin Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

İhtiyacınız olan malzemeler:

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra saç diplerinize parmak uçlarınızla bu karışımı sürün. Bunu 20 dakika bekletin ve ardında bitkisel bir şampuanla durulayın. Uygulamadan sonra hafif bir yanma hassasiyeti hissederseniz acilen durulayın ve bir daha uygulamayın.

Saç Dökülmeleri İçin Sarımsak Yağı ve Yoğurt

İhtiyacınız olan malzemeler:

Hazırlanışı:

Bütün malzemeleri karıştırın ve bu karışımdan saç diplerinize parmak uçlarınızla sürün. Bu karışımın bütün saç derinizi kapladığından emin olun. 30 dakika bekledikten sonra şampuanla durulayın.

Saç Uzaması İçin Sarımsak Yağı & Aloe Vera

İhtiyacınız olan malzemeler:

Hazırlanışı:

Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize bu karışımı uygulayın. Sonrasında duş bonesi taktıktan sonra 40 dakika bekleyin. Ardından şampuanınızla durulayın.

Kepek İçin Sarımsak Yağı & Limon

İhtiyacınız olan malzemeler:

Hazırlanışı:

Malzemeleri iyi karıştırın ve nazik hareketlerle saç derinize uyguladıktan sonra 30 dakika bekletin. Ardında şampuanla saçlarınızı durulayın ve doğal olarak kurutun. Saçlarınızda bariz sonuçlar almak için bunu haftada 2 kez uygulayın.

Yağlı Saçlar İçin Sarımsak Yağı & Kil

İhtiyacınız olan malzemeler:

Hazırlanışı:

Kil saç maskelerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir. Bu saçlar üzerinde doğal bir anti bakteriyel özellik göstererek saçlardaki dökülmeleri engeller. Kil saçtaki fazla sebumu emer ve saçlardaki toksinleri atmaya yardımcı olarak saç derisini temiz ve yenilenmiş hale getirir. Bu karışımdaki sarımsak yağı saçlardaki fazla yağı atarak saçların yenilenmesine yardımcı olur. Bütün malzemeleri iyice karıştırın. Eğer çok yoğun kıvamdaysa biraz su ekleyebilirsiniz. Ama çok akışkan yapmayın. Bu karışımı saçlarınızı şampuanlamadan önce saç derinize uygulayın. Bunu yalnızca saç derinizde uygulayın, saçlarınıza sürmeyin. Kil saçlarını kurutabilir. Uygulama yaptıktan sonra duş bonesini kafanıza takın ve 30 dakika bekleyin ve durulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here