Sony’nin İlk Olan Ultrabook Modeli Tanıtıldı

0
187

Sony Ultrabook Modeli

Sony firması için ilk olan Ultrabook modeli tanıtıldı.

Bundan önceki yıllarda daha ince netbook ve notebook modelleri ile VAIO ailesi bir çok yeni özellik dışında taşınabilirlik ile ön plana çıkan bir isimdi. Duruma nereden bakarsak bakalım  SonyIntel‘in Ultrabook konseptine uygun bir ürün hazırlamakta biraz geç kaldığını söylemek yanlış olmaz. Şimdi ise yaklaşık olarak 12 aydır piyasada olan Ultrabook modellerine Sony‘de katıldı.

 

VAIO T13 ve T11 modellerini tanıtan Sony13.3 inçlik T13 modelinde Sandy Bridge tabanlı Intel Core i3-2367M işlemcisine yer verecek. Hızlı başlatma için 32GB SSD320GB depolama için mekanik hard diskin kullanıldığı T131366 x 768 piksel çözünürlüklü paneli kullanıyor. T13‘ün ağırlığı ise 1.6 kilo seviyesinde.

Intel HD Graphics ve 4GB DDR3 bellek desteğini de arkasına alan T13,HD WebCam, Bluetooth 4.0HDMI ve USB 3.0 gibi ek özelliklere de sahip.

Intel‘in üçüncü nesil Core işlemcileri duyurduğu şu dönemde, ikinci nesilCore işlemcisi kullanıp, ayrıca seçimi Core i3‘den yana kullanmak biraz eleştrilecek bir detay gibi duruyor. Tabi ek özellik olmamasına rağmen 1.6 kilo ağırlığı da unutmamak lazım.

Sony Ultrabook  VAIO T13 Fiyatı

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre ürün haziran ayında piyasaya çıkacak. Fiyat konusunda şimdilik bir açıklama yok fakat özelliklerine bakacak olursak fiyatın biraz pahalı olacağını tahmin etmek hiçte zor değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here