Sülük Nedir, Tedavisi, Yan Etkileri, Fiyatları

0
96

“Bu makalemizde sülük tedavisinin nasıl yapılacağından faydalarından ve yan etkilerinden bahsedeceğiz.”

Sülük tedavisini hiç duydunuz mu? Bazı insanlar için bu çok mide bulandırıcı gelebilir. Sülükler cilde yapışarak kan emen ince ve uzun yaratıklardır ve yaşamlarını devamı için kanla beslenirler. İnsanların vücutlarına konduklarında kan emmeye başlarlar. Sülük deriyi ısırdığında sülüğün tükürüğünde bulunan 100 ün üzerindeki madde deriye salınır.  Genellikle, bataklıklarda, derelerde ve orman bölgelerinde yaşarlar.

Sülük tedavisi binbir derde deva bir yöntemdir; vücuttaki iltihabı söker, cilt problemlerine iyi gelir, varise şifadır, ağrıları dindirir… Sülükler tarafından emilen kan; vücuttaki biriken hastalıklara sebep olan bir çeşit kirli kandır. Sülük tedavisinin fiyatları sülük başına 7-8 TL’dir.

Bu sebepten ötürü, sülük tedavisi son yılların en popüler araştırma konularından biridir ve çoğu tibbı ve geleneksel tedavide kullanılmaya başlanmıştır. Buna ek olarak, eğer bu terapiyi denemek isterseniz bunu mutlaka bir uzman yardımıyla yapmalısınız.

Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sülük tedavisinde belli özelliklerde sülükler kullanılır. Tedavi için temiz sülükler kullanılır ve tedavi için kullanacak sülükler ve genellikle küçük boyutta olurlar ancak kan emdikten sonra boyutları büyür. Kan emdikten sonra boyutları genelde 12 cm’den daha fazladır.

Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sülük tedavisi, vücudu kirlerden arındırmak için etkili bir doğal yoldur. Bu yöntem, kanın temizlenmesi vazifesi görür ve vücudunuzdan toksinlerin atılmasına yardım eder. Bu tedavi boyunca, sülükler vücudunuza ayrı ayrı konur. Sülükler, kirli kanı emerlerken, kan dolaşımında faydalı olan belli enzimleri çalıştırırlar. Bu yöntem, yıllardır vücutta biriken zararlı toksinleri vücuttan atarken, kanı tamamıyla temizler. Sülüğün salgılayıp kanımıza verdiği destekleyici enzimlerin vücutta girişiyle kanda yararlı bileşikler açığa çıkar ve bu bileşikler de bağışıklık sistemini güçlendirip, vücudun dayanaklılığını arttırır. Bu tedavi aynı zamanda kan pıhtılaşmasını yok edip kan akışını yeniler.

Saç Dökülmesi İçin Sülük Tedavisi

Kellik/saç dökülmesi, hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı, her gün yüzlerce saçın kafa derisinden düştüğü çok yaygın bir saç problemidir. Sülük tedavisi saç dökülmesi ve kellik için çok yararlı bir tedavi yöntemi olabilir. Bu yöntemle, saç kökündeki kan akışı hızlanır saç kökünü beslenip saç uzaması hızlanır. Bu yöntem aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Kafa derisinde kan akışının hızlanmasıyla, gerekli enzimler deride toplanır ve yeniden saç çıkışını hızlandırır. Bu yüzden, sülük tedavisi saçları dökülen kadın ve erkekler için oldukça tavsiye edilen bir tedavi yöntemidir. Sülük tedavisi ayrıca saçtaki beyazlamayı durdurur.

Varisler İçin Sülük Tedavisi

Sülük tedavisi, varis rahatsızlığı olan hastalar için de oldukça etkili bir yöntemdir. Bacak damarlarının genişlemesi sonucu oluşan varisler halk arasında çok yaygın görülen rahatsızlıklardandır. Damarlardaki artan basınç sonucunda kapaklarda oluşan zarar sonucunda meydana gelir. Bir diğer deyişle, varisli bacaklarda, damarlarda ayaklardan üst gövdeye doğru akan kanın akışı zorlaşır. Sülük tedavisi bacaktaki damarların kan akışını hızlandırır ve aynı zamanda bacaktaki ödemi atmaya yardımcıdır. 

Cilt Problemleri İçin Sülük Tedavisi

Sülük tedavisi, birçok cilt probleminin iyileşmesinde oldukça yararlı olabilir. Egzama, sedef gibi rahatsızlıkları gözle görülebilir oranda iyileştirir. Bu tedavi cilt enfeksiyonları için de uygulanabilir. Sülük tedavisinde, ilk ısırmada sülükler sadece pis kanı emer. Temiz kan vücutta kalır. Bu işlem vücudun enfeksiyonlara sebep olan toksinlerden arınmasına yardım eder ve kan arındırılması görevi görür. Sülüklerin salyası, hiyalünoridaz denen madde sebebiyle anti bakteriyeldir. Bu da bakterileri azaltarak, cildi enfeksiyonlara karşı korur. Bu tedavi, selülit, siyatik (kalça sinirlerinin iltihabı), zona, diyabetik yaralar, kabarıklıklar, apseler için de etkilidir..

Vücuttaki İltihaplanmalar İçin Sülük Tedavisi

İltihaptan kaynaklı hastalıkların tümü, vücudun herhangi bir tarafına zarar verebilir. Bunu çözmek için sülük tedavisi etkili olacaktır. Sülük, kirli kanı emerken, sülüğün salyaları vücuttaki iltihabı geçirecektir. O yüzden, sindirim sistemi iltihaplanmaları, hepatit, pankreatit gibi tüm iltihaplanma çeşitleri sülük tedavisiyle iyileştirilebilir.

Eklem Ağrıları İçin Sülük Tedavisi

Eklem ağrıları birçok insan için şiddetli bir rahatsızlıktır. Bu ağrı, bir şeyleri taşırken veya yürürken kullanılan eklemlerde ağrı sonucu fark edilir. Bu sorunu çözmek için sülük tedavisi uygulanabilir, çünkü sülük salyası içerdiği bileşikler sayesinde iltihapları azaltıcı, eklem ağrılarını gidericidir.

Sülük Tedavisinin Yan Etkileri

Sülük Tedavisi Sonrası Beslenme

Sülükten sonra, tahıllı gıdalar, mercimek, aşırı tatlı, aşırı tuzlu veya ekşi tür gıdalar tüketilmemesi gereklidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here