Twitter’da Haftanın Resimleri 08 Nisan 2012

0
166

Gündemin tartışıldığı, hatta gündemin oluşturulduğu sosyal paylaşım ağı Twitter’da bu hafta yine ön plana politik, spor özellikle de futbolla alakalı paylaşılan resimler ön plana çıkarken, Efe için yapılan yardım kampanyaları geçtiğimiz hafta Twitter’da gündemi oluşturdu.

Geçen hafta ne fazla retweetlenen resimler sırasıyla:

1. Atatürkstraat :

@bilio_muydunuz  tarafından paylaşılan resim,  sadece Twitter’da değil, Facebook ve diğer sosyal paylaşım ağlarında da gündemdeydi. Hollanda’da bir sokağa verilen ismi resimleyerek sosyal medyada paylaşan bilio_muydunuz, resimi “Atatürk’e kendi topraklarında karalama yapıla dursun,Hollandalılar liderimizin ismini sokaklarına versin,onure etsin” twitiyle paylaşmış ve toplam 1374 Retweet’le Twitter’da haftanın en popüler resmi olmuş.

2. Penguen: 

@penguendergi  tarafından paylaşılan resimde geçen hafta benzine yapılan zamlar ele alınmış. Bilindiği gibi geçen hafta benzin, doğal gaz ve benzine yapılan zamlar gündemi işgal etmişti. Penguende bu zamları aynı hafta kapağına taşımış ve 977 Retweet’le twitter gündeminde geçen hafta 2. sırada yer almış.

3. Milli Gelir:

Twitter’in tanınmış simalarından  @istiklalAkarsu  tarafından paylaşılmış. Yazdığı ”“Lütfen ay sonunu zor getiren milletvekillerimiz için kapınızın önüne bir tomar dolar bırakın” twit’le ülkemizde diğer ülkelere göre kişi başına düşen milli geliri protesto etmiş ve toplam 883 Retweet alarak 3. sıraya yerleşmiş.

4. Okuldaki İmam:

@GaniMujde tarafından paylaşılan resim geçen hafta Türkiye gündemine oturan ve aynı şekilde gazete manşetlerine taşınan olayı ele almış. Yazdığı “Hayat Bilgisinde Afet öğretmen “Hoca Camide” diyordu.Zaman nasıl da değişti 9 yılda…  Twitle Caferi imamın bir okulda derse girmesini protesto eden GaniMujde’nin paylaştığı resim 810 Retweet’le 4. sırada yer almış.

 

 

5-6 Efe’ye yardım:

 

5.6 sıraya oturan resimler ise @eniyilerburada  ve @SimaDorado  adlı Twitter kullanıcılar tarafından paylaşılmış. İlik nakline ihtiyacı olan Efe için yardım çağrısı içeren resimler  toplamda 1300’e yakın Retweet edilmiş.  Belkide geçtiğimiz hafta Twitter’da birisine fayda sağlayacak tek twitler bunlar diyebiliriz.  Bu vesileyle duyarlı kefline.com kullanıcıların Efe’ye yardım etmelerini rica ediyoruz.

 

 

 

7. Futbol:

@FENERBAHmEt tarafından paylaşılmış. Klasik Galatasaray Fenerbahçe rekabeti bu hafta’da twitter’da yerini aldı. 521 Retweet’le 7. sırada geçen haftanın en popüler resimleri arasına girdi.

 

 

8. Futbol:

 

@CanTerzii tarafından paylaşılmış. Bülent Ersoy’u konu alan bir resim. Bizde 1 Nisan şakası olarak kalmasını temenni ederiz.

 

9. Fazlı Say Protestosu:

@suyorumcusu tarafından paylaşılmış. Geçen hafta Fazlı Say’ın yazdığı bir twite tepki olarak yazılmış farklı kullanıcıların twitlerini içeren bir resim. Küfür ve hakaret içerdiği için resmi paylaşmıyoruz. @suyorumcusu Fazlı Sayı protesto edenleri protesto etmiş:) 487 Retweet’le 9. sırada yerini almış.

 

10. Fazlı Say Protestosu:

 

@TwitPrensi tarafından paylaşılmış .  Son zamanlarda andımızla alakalı polemikleri protesto amaçlı bir Twitter Trendi resmetmiş ve toplamda 451 Retweet’le 10. sıraya yerleşmiş.

 

 

Geçen hafta twitter’da paylaşılan en popüler resimlere baktığımızda, bir protesto haftası geçirdiğimizi görebiliyoruz. Zamlar, imamlar, Fazlı Say protestosu twitter’da gündemi oluşturmuş.

Bunun dışında, Efe ile alakalı duyarlı yardım kampanyalarını takdir ediyor ve katılıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here