Ucuz otobüs bileti alma rehberi

0
235

Ucuz otobüs bileti sürekli seyahat edenlerin bulmak ve almak istedikleri otobüs biletidir. Otobüs biletini bulmak eskiden çok zordu. Bunun için bulunduğumuz il veya ilçenin otogarlarına giderek otobüs firmasında tanıdık bulmak zorunda kalırdık.

Bazen tanıdık bularak otobüs biletini ekonomik şekilde alırız, bazen ise biletimizi uygun fiyata alamazdık.

Firma firma dolaşmak zorunda kalırdık. Ya da firmaların internet adreslerini tek tek dolaşmak zorunda kalırdık. Süha otobüs firmasından bilet alacaksak Süha otobüs firmasının internet adresine girerdik uygun otobüs biletini arardık.

Bulamazsak da başka bir otobüs firmasının internet adresine girmemiz gerekirdi ve buda bize hem zaman hem de vakit kaybettirirdi. Günümüz de ise otobüs bileti bulma ve alma arama motorları kullanılmaktadır.

Ucuz Otobüs Bileti arama motorları

Otobüs bileti arama motorları, firmaların izinleri alınarak bütün seferleri tek bir sayfada toplayarak seyahat edeceklere kolaylık sağlayan arama web siteleridir. Peki, bu kolaylıklar nelerdir.
1. Daha önce kullandığımız veya kullanmadığımız otobüs firmalarını tek bir sayfada görebilmemiz.
2. Otobüs özelliklerini seçerek otobüs biletlerimizi almamız. Bu özelliklerden bazıları; bilet aldığımız yada alacağımız otobüs seferinin koltuk düzenlerinin 2+1 rahat hat veya 2+2 klasik koltuklardan oluşmuş olması, otobüsler de elektronik eşyalarımızı şarj edebileceğimiz priz olup olmadığı, her koltuk arkası multimedia ekranının olup olmadığı gibi..
3. Gideceğimiz yerin yol güzergâhını görmemiz.
4. Servis ağının nerelere kadar olduğunu seçebilmemiz.
5. Otobüs ve uçak bilet fiyatlarını sıralaya bilmemiz.
6. Yorumlara bakarak otobüs ve uçak firmasını seçmek için bilgi edinmemiz.
7. Kolay ve hızlı bilet alım sağlanması.

Ucuz Otobüs bileti arama motorlarından bilet almak güvenlimidir.

Otobüs bileti arama motorları otobüs firma bilgilerini bir yerden çekerek satış gerçekleştirirler. Otobüs bileti almak için girdiğiniz arama motorları hiçbir şekilde kredi kart bilgilerinizi veya banka kartı bilgilerini göremezler, kayıt edemezler. Otobüs bileti almak güvenlidir. Ama benim gibi internetten alışveriş yapan biri olarak ben kredi kart bilgilerimi girerek bilet almam. Kredi kartıma sanal kart tanımlayarak alışverişlerimi tamamlarım.

Ucuz Otobüs biletinizi internetten alarak doğaya katkıda bulunun:

Online Otobüs Bileti
Online Otobüs Bileti

Nasıl mı? online olarak aldığımız bilet bilgileri ( Bilet aldığımız otobüs firma bilgisi, koltuk numara bilgisi gibi) mail adresimize ve cep telefonlarımıza SMS olarak geldiği için otogarlarda bulunan otobüs firma yazıhanelerine gidip biletimizi bastırmak zorunluluğumuz yoktur. Bu sayede doğaya da katkıda bulunmuş olmaktayız. Otobüs biletini internet üzerinden kolay bir şekilde aldığımız gibi iptal etmemiz de bir o kadar basit hale gelmiştir.

Ucuz Otobüs Bilet İptali

Eskiden aldığımız otobüs biletlerini iptal etmek için otobüs firmalarına telefonla ulaşmak veya otogara gitmemiz gerekmekteydi. Yani telefonda ya da otogara gittiğimiz de karşımıza çıkan personele kalırdık.

Bazıları otobüs firma personeli biletimizi iptalini sağlamaz bazıları ise iptal talebinde bulunduğumuz otobüs bilet ücretinden komisyon almaya çalışırdı. Artık öyle değil online olarak aldığımız otobüs biletimizi otobüs firmalarına bağlı olarak seyahat süresine 1 saat kala iptalini gerçekleştire bilmekteyiz ve iptalini sağlayacağımız otobüs bilet ücretinden hiçbir komisyon alınmamaktadır.

Otobüs biletleri artık internet üzerinden hem daha ucuz hem daha rahat hale gelmiştir. Böylelikle oturduğumuz yerden en ucuz otobüs biletini alarak zamandan tasarruf etmiş oluyoruz ve bütçemize katkıda bulunmuş oluyoruz. Özellikle ülkemizde yaşadığımız dönemin ekonomik özelliklerini göz önünde bulundurursak bütün harcamalarımızı aile ekonomisine katkıda sağlayacak şekilde gerçekleştirmeliyiz.

Benim kullandığım en iyi Arama Motoru

Uzun araştırmalarım sayesinde ekonomik otobüs yolculuklarımı www.seferbul.com’dan yapmaktayım. Birden fazla yolculuk gerçekleştirdim. Ne bilet alımında nede seferim sonunda her hangi bir sorun yaşamadım. Kolay ve hızlı bir kullanımı olan otobüs bilet satış sitesi oldukça da güvenli. Otobüs seferleri yâda otobüs bileti bilgisi almak için 7/24 hizmet sağlamakta. Hem internet web sitesi üzerinden hem de 0 850 302 70 80 çağrı merkezi üzerinden her zaman ulaşabilmekteyim.

Otobüs bilet alımlarında herhangi bir komisyon uygulaması yoktur. Bilet iptalinde bazı arama motorları web sayfaları komisyon almasına rağmen seferbul.com internet adresinde herhangi bir komisyon uygulaması bulunmamaktadır. Hiçbir otobüs bileti arama motorunda olmayan her otobüs biletlerinizi aldığınız zaman aldığınız bilet miktarı kadar puan toplarsınız.

Seferinizi gerçekleştirdik ten 24 saat sonra cep telefonuza gelen yorum linkini tıklayarak bilet miktarınızın %50 si kadar daha puan yüklenmektedir. Bu puanlar ile seyahatiniz de gereken seyahat yastığı, seyahat uyku gözlüğü, seyahat bavul gibi bir çok eşyaya puanlarınız la veya biriken puan ve ücret karşılığı sahip olabilirsiniz.

Benim kullandığım en iyi Arama Motoru

Uzun araştırmalarım sayesinde ekonomik otobüs yolculuklarımı www.seferbul.com’dan yapmaktayım. Birden fazla yolculuk gerçekleştirdim. Ne bilet alımında nede seferim sonunda her hangi bir sorun yaşamadım. Kolay ve hızlı bir kullanımı olan otobüs bilet satış sitesi oldukça da güvenli. Otobüs seferleri yâda otobüs bileti bilgisi almak için 7/24 hizmet sağlamakta. Hem internet web sitesi üzerinden hem de 0 850 302 70 80 çağrı merkezi üzerinden her zaman ulaşabilmekteyim. Otobüs bilet alımlarında herhangi bir komisyon uygulaması yoktur.

Bilet iptalinde bazı arama motorları web sayfaları komisyon almasına rağmen seferbul.com internet adresinde herhangi bir komisyon uygulaması bulunmamaktadır. Hiçbir otobüs bileti arama motorunda olmayan her otobüs biletlerinizi aldığınız zaman aldığınız bilet miktarı kadar puan toplarsınız. Seferinizi gerçekleştirdik ten 24 saat sonra cep telefonuza gelen yorum linkini tıklayarak bilet miktarınızın %50 si kadar daha puan yüklenmektedir. Bu puanlar ile seyahatiniz de gereken seyahat yastığı, seyahat uyku gözlüğü, seyahat bavul gibi bir çok eşyaya puanlarınız la veya biriken puan ve ücret karşılığı sahip olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here