Yiğit Bulut

0
84

Türk finans analisti, bankacı, köşe yazarı ve sunucu Yiğit Bulut…

Yiğit Bulut kimdir?

Yiğit Bulut’un biyografisi

Yiğit Bulut, 1972‘de Edirne’de dünyaya geldi.

Orta eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Yiğit Bulut, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek Lisansını Paris’teki Sorbonne Üniversitesi’nde yaptı.

Kanal 6, Kanal E, CNN Türk’te ekonomi yorumculuğunun yanı sıra Radikal, Vatan, Referans ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

CNN Türk’te Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Bulut aynı zamanda Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

2009 yılında Habertürk TV’de “Sansürsüz” isimli tartışma programını sunmaya başladı.

2010‘da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi. Aynı zamanda Gazete Habertürk’teki köşesinden yayınladığı yazılarına da son verildi.

Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaşan Bulut 1 yılı aşkın bir süredir 24 TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini devam ettirmektedir. Yiğit Bulut 13 Temmuz 2013 tarihinde Başbakanlık Başdanışmanlığı’na atandığı için bu görevinden ayrılmıştır.

Yiğit Bulut 13 Temmuz 2013 tarihinde Başbakanlık Başdanışmanlığı’na atandığı için 30 Ağustos 2014 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına getirilmiştir.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Yiğit Bulut bir çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here