Pinterest’de Türkiye’ye Oy Ver

1
179

Sosyal Paylaşım ağı olan Pinterest ve First Choice adlı gezi sitesi, dünyanın en beğenilen ülkelerini belirliyorlar. Şimdilik Kanada 1. sırda ülkemiz ise 25. sırada yer alıyor.

 

2012’nin ilk çeyreğinde adını falaca duyurmayı başaran sosyal paylaşım ağı Pinterest  Conflict of Pinterest 2012 başlığı altında yeni bir uygulamayı hayata geçirmiş durumda.

Bir gezi sitesi olan First Choice’ın da katılımıyla  hazırlanan HTML5  tabanlı interaktif  infografik sayfası marifetiyle Pinterest  kullanıcıların dünya üzerinde en çok beğendikleri ülke belirlenmeye çalışılıyor.

 

First Choice’ın blog sayfası üzerinden Pinterest kullanıcıları tarafından ulaşılabilen bu ilginç anketin anlık itibariyle sonuçları  Kanada birinci sırada yer alırken Zimbabve son sırada yer almakta.  Söz konusu yarışmada  Türkiye ise 25. sıradaki konumu ilehatırıs sayılır bir yerde olduğunu söyleyebiliriz.

Oy verirken Twitter üzerinden verilen oyun gerekçesini de Twitter üzerinden paylaşmaya imkan veren bu ilginç yarışmanın sonuçlarını biz de merakla bekliyoruz.

Söz konusu yarışmaya buraya tıklayarak  katılabilir ve ülkemize destek verebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here